643' Over de strijdkrachten in de lucht zegt hij„The fortunes of the armies will depend more even than in 1918 on the success of their aircraft, scouting observing, engaging troops on the ground and driving down enemy machines engaged on the same work. If he is supreme in the air. a commander will be armed with the greatest weapon of all-surprise." Vervolgens bespreekt hij nog de beteekenis van de technische diensten om daarna nog even stil te staan bij the „civilians" van wie hij het bekende Fransche woord aanhaalt: Pourvu que les civils tiennent". In dit verband wijst hij ook op de taak van de pers, die veel kan doen om de publieke opinie krachtig te houden. Tot slot geeft hij een overzicht van wat hij voor het Eng. leger noodig acht, hetgeen voor ons van minder beteekenis is. Militarwissensch. u. Tech. Mittellingun. Mei t. m. Juni. Het belangrijke artikel over „Betrachtungen zur Kampfweise und Organisation der Inf." wordt vervolgd. Thans worden besproken de „Elemente der lnf. verteidi- gung." De schr. wijst er op, dat de beweging in slechts één geval een element der verdediging is, nl. bij het „planmaszig Ausweichen" Aan het vuur daarentegen komt bij de verdediging een veel belangrijker rol toe dan bij den aanval. Dan noemt hij de „Bildung der Gegenstoszkraft" en „Gegenstosz". De elementen der verdediging zijn dus dezelfde als van den aanval, maar hun onderlinge verhouding is anders. Het besluit om zich tot de verdediging te bepalen, berust hetzij op vrije keuze, of op dwang van den vijand. De grens daartusschen is zeer moei lijk te trekken. Maar de hoofdzaak is dat het besluit bij tijds wordt genomen. Voor de voorbereide verdediging maakt de Schr. onderscheid tusschen het geval dat men in contact is met den vijand, of nog niet. In het eerste geval kan het voorkomen, dat men het gunstige terrein om de verdediging te voeren eerst door een aanval op den tegenstander moet veroveren. Als onderdeel van de voorber. verd. noemt hij eerst: „Der Kampf vor der Hauptwiederstandszone". De vijand moet het terrein van waaruit hij den aanval moet doorzetten eerst veroveren. De verd. van dat terrein geschiedt op grooten afstand door middel van eene schüttere, stützpunkt- artig angelegte Feuerzone." Is de vijand al dichter bij, dan geschiedt deze verd. door „Vorfeldgruppen". Het gevecht heeft hoofdzakelijk plaats met zw. en 1. mitrs. Deze Gruppen gaan slechts op bevel terug. Hier wijst de Schr. er op, dat de z. g. elastische verdediging, op een enkele uitzondering na, verkeerd is. La Revue d'inf. Juni. Het art. over de „organisation du terrain" wordt voortgezet, doch opent geen nieuwe gezichtspunten. Een zeer interessant artikel is dat, getiteld: „Une méthode d'instruction des cadres". Zeer nut tige wenken voor het houden van oefeningen op de kaart worden gegeven. Het doel van de oefening wordt besproken, daarna de keuze van het terrein en van den aard van de oefening, vervolgens het opmaken van de onderstelling. Gewezen wordt op de voorbereiding door den leider en de deelnemers. Ten slotte wordt het verloop van de oefening beschreven en voorbeelden gegeven van het stellen van zakelijke vragen. De schr. zegt hieromtrent: „Dans ses demandes de justification des ordres données, il est essentiel que le directeur procédé par questions précises et exige des réponses nettes et brèves; sinon l'exercice tourrie proprement a la par- lote et divague Ten slotte wijzen we nog op een artikel „La tactique d'après- guerre et ses applications au Levant". De schr. wijst er op, dat de oorlog in het Oosten de troepen, die toch volmaakt bekend waren met de oorlog voering, voor geheel nieuwe problemen zette. Hier ging het vooral om „la manoeuvre, le mouvement, la vitesse." En daarin was men tengevolge van den loopgravenoorlog niet zoo goed meer thuis. En de art. beschikte niet over de ongelimiteerde hoeveelheden munitie, zooals op het Westfront, de tanks waren niet van zooveel belang, kortom het was alles anders. De schr. zegt dan nog: „En pays exotique, le matériel ne se montre plus, comme en Occident, tout puissant envers un ennemi qui, beaucoup moins bien pourvu que nous, tire parti de sa pauvreté pour accroitre sa mobilité.'

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 65