644 Revue Mil. Générale. Juni. In dit nummer komt een artikel voor over „La guerre coloniale", dat om meer dan een reden onze aandacht verdient. Het opent met een citaat van Lyautey„L'Afrique du Nord est pour notre race ce qu'est le Far West pour l'Amérique, c'est-a- dire le champ Dar excellence de l'énergie du rajeunissement et de la fécondité". Heeft Ne derland niet iets dergelijks in lndië? Alleen om die reden al mogen wij Indië nooit opgeven! Het houdt ons volk, dat toch al als natie een beetje versleten begint te worden, daar wij geen andere idealen meer hebben dan te houden, wat we bezitten (en sommigen hebben zelfs dat ideaal al niet eens meer), nog wat in beweging. Wat omtrent de oorlogvoering in Marokko gezegd wordt, klinkt ons in vele opzichten zeer vertrouwd in de ooren. Zoo, wat gezegd wordt omtrent den aard van den vijand, dien men „van alle kanten" moet verwachtende noodzaak gewonden en zelfs ge sneuvelden mede te nemen als het even kande noodzaak de colonne bij elkaar te houden en naar alle zijden te beschermen; de trein in de hoofd macht; het bivak (inf langs de randen) enz. De schr. eindigt aldus „Et rien ne saurait mieux tremper les caractères et les coeurs pour la lutte de l'avenir que cette guerre coloniale, école d'endurance et d'initiative, éducatrice de moral élevé." (vetdruk van K.) Zoo is het. Revue de cav. Mei t/m Juni. Van belang is het artikel: „Cav. et aviation", hetwelk de vraag behandelt of het vliegtuig de cav. kan vervangen. De schrijver gaat de taak van de cav. na en behandelt, punt voor punt, in hoeverre de vliegdienst die taak zou kunnen overnemen. Hij komt tot de conclusie, dat de-verkenning niet uitsluitend aan vlieg tuigen kan worden opgedragen. Er zijn te veel gevallen waarin zij nooit zullen kunnen voorzien in een behoorlijke verkenning. Combinatie van cav. en vliegdienst lijkt hem daarom het gunstigste. Ook voor de bevei liging (dekking, versluiering) kan de vliegdienst niet alléén zorgen. Ook hier zijn de beste resultaten te verwachten van innige samenwerking tusschen cav. en vliegtuigen. Bulletin Beige des Scieces Mil. Juni. Wij vestigen de aandacht op een artikel„Encore un mot concernant la doctrine d'emploi de l'art. au combat." De Schr wenscht dat „au lieu de se résoudre a des combats par tranches, partiels et décousus, rendant l'intervention sérieuse du commandant de la D. I. impossible, une fois faite la répart'tion des moyens et déclanchée Faction, nos règlements, suivant en cela le règlement franqais, veulent que toute l'art. engagée reste le plus longtemps possible et revienne chaque fois que possible dans la main du chef de l'unité de bataille, dont elle est assurément l'outil le plus puissant, le plus maniable et le plus rapidement utilisable Wel hebben enkele officieren, die deelnamen aan de korte spanne be wegingsoorlog in 1918, verkondigd, dat de verbinding van art., die voor ondersteuning van inf. is aangewezen, met die inf. vóór alles gaat, maar hij vraagt zich af, of er toen normale condities waren. Hij meent van niet. Men was niet gewend aan den bewegingsoorlog, moest zich nog inleven en dèarvoor duurde die periode, door het sluiten van den wapen stilstand, te kort. Het artikel: „Nous fout il une cav.?" dat reeds eerder werd besproken, wordt in dit nummer vervolgd. De taak van de Cav. in de verschillende fasen van den oorlog worden grondig besproken, terwijl tal van voor beelden worden aangehaald om hare noodzakelijkheid aan te toonen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 66