en het orgaan belast met de uitvoering het korps administratie officieren voorts commiezen en werklieden. De hiërarchie in het korps Intendance-officieren is als volgt RANGEN. Correspon- deerende rang in het leger. Actieve leger of reserve. Leeftijdgrens. Attaché de 2eclasse. Attaché de leclasse. Adjoint a 1' Intendance. Sous-Intendant mil. de 3e classe. Sous-Intendant mil. de 2e classe. Sous-Intendant mil. de le classe. Intendant militaire. Intendant général. 2e Luit. le Kapitein Majoor Luit.-Kol. Kolonel Brigade generaal Divisie-ge neraal reserve idem actieve leger en reserve. jaar jaar 54 jaar 56 jaar 58 jaar 60 jaar 62 jaar 65 jaar gelden ook voor het ko loniale leger. Er bestaan 2 wijzen van recruteering en wel A. Opleiding aan den Intendance-cursus en B. toelating van candidaten tot het dienst vak der Intendance buiten dien cursus om. A. De recruteering van de „adjoints a l'Intendance" vindt plaats onder alle officieren van het leger, die op 31 December van het jaar van deelneming aan het toelatingsexamen gedurende minstens 2 jaren den kapiteinsrang hebben bekleed. De toelatingseischen voor de „Ecole de l'Intendance" zijn a. publiek recht (constitutioneel en administratief recht) b. privaat recht (burgerlijk recht, handelsrecht en de beginselen van het strafrecht en-van de industrieele wetgeving) c. beginselen der staatshuishoudkunde; d. de legerwetgeving; e. de militaire ad ministratie in vredestijd de algemeene leger-voorschriften. De candidaten leggen 2 schriftelijke examens van 6 uren, 2 mondelinge examens van 30 minuten en een proef in het paard rijden af. Aangezien het aantal candidaten als regel veel grooter is dan het aantal beschikbare plaatsen, wordt bij dit examen eene sterke schiiting toegepast. Bovendien wordt geen enkel officier tot het toelatingsexamen toegelaten, indien hij niet goed staat aange schreven. Het eindexamen, omvattende 3 mondelinge examen van /2 uur, loopt over de op den Intendance-cursus gedoceerde vakken. Voorts 654

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 10