wordt nog eene proeve afgelegd in het paardrijden, terwijl net examen in vreemde talen (volkomen facultatief) enkele voordeelen oplevert. De officieren krijgen bij het verlaten der school een rangnummer en worden dadelijk benoemd tot „adjoints a l'Intendance". Hunne bevordering is aan de volgende regelen onderworpen om benoemd te worden tot Sous-Intendant de 3e classe 4 jaren rang van kapitein, waarvan 2 in den rang van adjoint om benoemd te worden tot Sous-Intendant de 2e classe 3 jaren rang als Sous-lnt. mil. de 3e classe om benoemd te worden tot Sous-Intendant de le classe 2 jaren rang als Sous-lnt. mil. de 2e classe om bevorderd te worden tot Intendant militaire 3 jaren rang als Sous-lnt. mil. de le classe om benoemd te worden tot Intendant général 3 jaren rang als Intendant-militaire. Voor de bevordering tot Sous-Intendant de 3e classe wordt de helft van het aantal plaatsen aangevuld door bevordering wegens anciënniteit en de andere helft door bevordering bij keuze. De bevordering tot de hoogere rangen geschiedt uitsluitend bij keuze. B. De recruteering buiten den Intendance-cursus om, vindt plaats voor de rangen van Sous-Intendant-militaire de 3e classe en de 2e classe. Kunnen dadelijk in het dienstvak der Intendance geplaatst worden met den rang van Sous-Intendant militaire de 3e classe, in de verhouding van '/3 van het aantal beschikbare plaatsen en na een examen over alle vakken, welke van de adjoints geëischt worden le. alle officieren van het leger, die den rang van com mandant (majoor) bekleeden, zonder bepaalde voorwaarden voor een bepaalden ouderdom in dien rang 2e. alle officieren van het leger met den rang van kapitein, die op 31 December van het jaar van deelname aan het examen dien rang 7 jaren bekleeden. Het aantal candidaten voor dit examen is jaarlijks groot, hoewel slechts een zeer klein percentage wordt toegelaten. Men bestempelt dit examen met den naam van: examen du 3e tour, omdat voor elke 3 beschikbare plaatsen voor Sous-Intendant de 3e classe, 1 bestemd is of kan worden voor dadelijke benoeming buiten de Intendance om. De 2 andere plaatsen vallen dus altijd aan de adjoints ten deel. Behalve aanvulling door bevordering van Sous-Intendant de 3e classe kunnen dadelijk bij de Intendance met den rang van Sous- Intendant de 2e classe en in de verhouding van '/5 van het beschikbare aantal plaatsen (examen du cinquième tour) geplaatst worden alle officieren van het leger met den rang van comman dant, die op 31 12 van het jaar van deelname aan het examen dien rang 4 jaar bekleeden. Voor de officieren van het Koloniale leger gelden bijzondere 655

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 11