bepalingen. Zoo kunnen o. a. officieren met den rang van Com mandant tot den Intendance-cursus worden toegelaten. Jaarlijks worden daartoe enkele plaatsen opengesteld. In <*eval van mobilisatie worden in het korps der Intendance „attachés", voor toevoeging aan de Intendance-officieren, opge nomen. Zij behooren tot de leger-reserve en moeten zich aan een examen onderwerpen of worden zonder examen tot dien rang benoemd. De recruteering met examen vindt plaats uit de 2e en le luitenants van de reserve en de oude onderofficieren, die aan bepaalde voor waarden voldoen. De vereischte kennis betreft de wetten omtrent de algemeene legerorganisatie, de leger-administratie en de voor schriften betrekking hebbende op den approviandeeringsdienst te velde. Zonder examen worden benoemd de ambtenaren, die bij de mobilisatie een bepaald aantal jaren den rang van onderofficier bekleeden, en die werkzaam zijn geweest in een der volgende functies lid van den Staatsraad, van de Algemeene Rekenkamer, onder-prefect en secretaris-generaal bij de prefectuur, raadsman bij de prefectuur, hoogere ambtenaren van de centrale admim- stratiën, leeraren in het landbouwvak. Tijdens den oorlog heeft de behoefte aan Intendance-officieren zich zeer sterk doen voelen. Tengevolge daarvan was men genood zaakt de recruteering te wijzigen, om het aantal op peil te houden. Men heeft o. m. een beroep moeten doen op gewonde officieren, op ambtenaren van den controledienst der Marine en van de Kolo niën terwijl ook gewezen Intendance-officieren weer in het korps zijn opgenomen. Zij, die na den vrede in het dienstvak bleven, moesten den Intendance-cursus als aanvulling doorloopen. Die moeilijkheden is men nu geheel te boven en de aanvulling van het korps, met zeer goede elementen, levert met de minste /bezwaren op, niettegenstaande men bij de Intendance geen cent mieer inkomen verdient dan bij de andere wapens en diensten. Het aanbod is zelfs veel grooter dan de vraag, vooral onder de offi cieren van die wapens, waar de promotievooruitzichten minder .schitterend zijn (Infanterie en Artillerie), tengevolge waarvan eene strenge selectie kan worden toegepast. De administratieve officieren worden gerecruteerd uit de adju danten der afdeelingen „commis et ouvriers d'administration die »zich aan een examen onderwerpen, en uit de leerlingen van de ,Ecole d'Administration militaire" te Vincennes (studietijd 1 jaar). De hoogste in dat korps te behalen rang is die van Officier d'Administration principal, overeenkomende met dien van Com- ■mandant. De officieren van dat dienstvak zijn in 3 afdeelingen, elk met eene afzonderlijke ranglijst, geplaatst, t. w. dienst der bureaux, 656

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 12