Deze kleine uiteenzetting is noodig geweest, om een goed begrip te krijgen tusschen het verschil in leiding en beheer bij een dienst, welke men in alle reglementen aantreft en welke om zoo te zeggen als een roode draad door de geheele organisatie heenloopt. Taak der Intendance. De Intendance-dienst in tijd van oorlog heeft, in het kort, tot taak de benoodigde levensmiddelen, kleeding- stukken enz. onder het bereik te brengen van de administiatieve eenheid. Daar komt nog bij het verleenen van zijne bemiddeling tot aankoop van benoodigdheden voor de menages, dienende tot afwisseling of aanvulling van de voeding, en tot beveiliging van den soldaat tegen uitbuiting van de legerkooplieden. Om het hiervorenomschreven doel te bereiken, is het noodig le. de benoodigde hulpbronnen te vereenigen. 2e. ze op te voeren tot in de nabijheid der troepen, 3e. de troepentreinen aan te vullen, welke ten slotte de distribu tie verrichten aan de administratieve eenheden. Als algemeen geldende regel staat voorop, dat eerst aanvoer van achteren plaats vindt, indien de plaatselijke hulpbronnen niet toereikend zijn om ■in het benoodigde te voorzien. De aanvoer van achteren vangt aan in de „Stations-magasins", convergeert zich naar de „gares régulatrices" en eindigt ten slotte in de onder het bereik van de troepen liggende „gares de ravitaillement" of zoo noodig in de vooruitgeschoven „centres de ravitaillement". De organisatie en de ontvangst van de op die wijze opgevoerde levensbehoeften heeft dagelijks de navolgende maatregelen ten gevolge a. het opmaken van aanvragen door de groote eenheden aan het front, teneinde het benoodigde van de „stations-magasins" (ter beschikking van den Minister) naar de „gares régulation te kunnen opvoeren b. de vaststelling van gunstig gelegen gares de ravitaillement (en in enkele gevallen de inrichting in deze stations van maga zijnen met een reserve-voorraad, om zoo mogelijk bij de ravitail leering onafhankelijk te zijn van de aankomst van, den dagelijk- schen levensmiddelen-trein) c. de invoeging van „centres de ravitaillement" indien de „gares de ravitaillement" voor de troepentreinen te ver verwijderd zijn om het traject in een dag af te leggen (maximum per dag af te leggen afstand 35 K.M.) d. de vaststelling van eene dienstregeling, ten einde de Inten dance-formaties en de troepentreinen in staat te stellen elkander op de aangewezen plaatsen (stations of centres de ravitaillement) te ontmoeten. Tegenover den dagelijkschen aanvoer staat een dagehjksche afvoer van alle artikelen, welke niet bruikbaar zijn bij de legers, doch welke wel achter het front benut kunnen worden. Ten einde moeilijkheden te voorkomen of daaraan althans voor zooveel 660

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 16