mogelijk tegemoet te komen, moeten de troepen ten allen tijde beschikken over een voorraad levensmiddelen voor hunne dage- lijksche voeding (vivres du jour) en moet men kunnen beschikken over reserve-voorraden. De dagelijksche aanvragen voor de benoodigde levensmiddelen worden per Divisie opgemaakt, bij het Legerkorps verzameld en overgeseind aan het Leger, dat de aanvragen doorzendt aan de onder zijn beheer gestelde „gares régulatrices". Deze inrichtingen, welke worden gevoed uit den voorraad van de „stations-magasins", geven daaraan uitvoering door de verzendingen naar de „gares de ravitaillement". Samenstelling der groote eenheden. De Fransche Infanterie- Divisie in oorlogstijd bestaat uit 1. het Divisie Hoofdkwartier (Commandant -f Generale Staf -f- Directeuren der diensten) 2. de strijdende troepen (Infanterie, Cavalerie, Artillerie, Genie, Transmissie en Vliegdienst) 3. de oiensten (d. w. z. de uitvoeringsorganen). De Intendance beschikt daarbij over le groupe d'exploitation, le troupeau de bétail, la section automobile de ravitaillement en viande fraiche en la cooperative divisionnaire. De totale sterkte van eene Infanterie Divisie bedraagt 460 offi cieren, 14100 man, waarvan 8000 infanteristen en 4000 artilleristen, 4780 paarden, 1200 voertuigen, 135 automobielen. De Intendance is daarin vertegenwoordigd door het in onder staand staatje aangegeven personeel: Een Legerkorps bevat 2, 3 of meer Divisiën en de elementen, dienende tot versterking daarvan met eene sterkte van ongeveer 2/3 Divisie (les éléments non endivisionnées). Deze elementen hebben, wat de Intendance betreft, dezelfde samenstelling als die eener Divisie, met dat verschil, dat eene Infanterie Divisie 10 automobielen bezit voor het vervoer van het versche, of bevroren, 661 Off. su périeur d'inten- dance Adjoint a ['Inten dance Off. d' adm. des bureaux Off. d' ad ministration des subsis- tances Adjudants Sergents Caporaux Soldats Sous-lntend. div. 1 1 1 1 1 1 6 Gestion des sub- sistances a. Groupe d'ex ploitation 2 2 3 fi 43 b. Troupeau de bétail 1 1 3 5 34 Coöpérative div. 1 1 1 1 10 Total 1 1 1 5 6 8 13 93

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 17