van een rantsoen forte voor de sterkte van het Regiment, zoomede eene 3e sectie van 3 voertuigen, beladen met vleesch, conserve, potage salé, chocolade, jenever, suiker en tabak. De belasting van de 17 voertuigen is derhalve als volgt: 1 sectie van 7 voertuigen met pain biscuité, sel, lard, légumes secs, café, sucre, vin, avoine (1 ration forte voor de geheele sterkte) 1 sectie van 7 voertuigen met idem, 1 reserve-sectie van 3 voertuigen met conserve, potage salé, chocolat, eau de vie (1 ration de réserve voor de geheele sterkte) sucre (het verschil tusschen 1 ration de réserve en 1 ration forte voor de geheele sterkte) en tabak (le ration forte voor de geheele sterkte). De belading van den wijn alleen neemt reeds 2 voertuigen in beslag, voor 2 secties dus in totaal 4 voertuigen. Behalve de levensmiddelen zijn nog op de bagagekarren geladen de utensiliën bestemd voor de distributie (unster, blikopeners, spijkers enz.). 1 Sectie van den troepentrein (train régimentaire) dient voor de ravitailleering aan de „gare" of „centre de ravitaillement" en 1 voor de distributie aan de troepen. Laatstbedoelde is dus als regel 's nachts om 12 uur leeg. Per Compagnie heeft men 1 bagagekar (voiture a vivres et a bagages) en 1 keukenwagen, en per Bataljon Infanterie (bestaande uit 1 groupe de commandement, 3 compagniën Infanterie en 1 compagnie mitrailleurs) 5 voitures a vivres et a bagages en 4 keukenwagens. Het totaal aantal levensmiddelen- en fouragevoertuigen voor een Regiment Infanterie bestaat uit: 17 voitures a vivres et a bagagesj 14 cuisines roulantes train de combat (gevechtstrein) 4 voitures a eau 17 levensmiddelen en fourage-voer- train régimentaire (troe- tuigen (fourgons) pentrein) 3 voitures a viande De keukenwagens zijn ongeveer van het bij ons leger bestaand model (alleen forscher gebouwd). De vleeschwagen (voiture a viande) is een voertuig van speciaal model met 4 wielen en wordt getrokken door 2 paarden. Het vleesch kan aan haken daarin worden opgehangen; het totale laadgewicht bedraagt 500 a 600 K. G. Er is 1 voiture a viande per Bataljon Infanterie. De verdeeling van de rantsoenen op de voertuigen en bij den man va.i een Regiment Infanterie om 12 uur 's nachts is op onder volgend staatje aangegeven. 666

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 22