weinig kans is, dat (na nadere verkenning) er voor de art. v. d. hoofdmacht gelegenheid zal zijn de voorhoede anders te onder steunen dan door N. van NANGGERANG en TJIBOELAH het ravijn van de TJ1HERANG te bewaken (speciaal de Z. hellingen van de ruggen aan de overzijde) en aldus er toe mede te werken, dat de linkervleugel van de stelling wordt beveiligd. Op den R.-vleugel kan dan een tegenaanval gedaan worden. Door de opvoering der vuurkracht zal één sectie het vuurfront van de geheele batterij moeten overnemen en kan de andere aan den tegenaanval medewerken. De tegenaanval geschiedt over BABAKAN en Bab. TJIPAWADA, richting Pr. HEULANG met 3 cieën in front en 1 achter- en uit- waarts. De oorsponkelijke voorhoede was 2/3 R. I. sterk en zal dus 2/3 van de mitr. cie bevatten. Deze heeft geen versterking gekregen. Toch zal de Regt-comdt één, z. m. 2 secties Z. M. los maken (desnoods 4 verschillende stukken, al waren die aanvankelijk niet in sectie-verband) om bij den tegenaanval te worden toegevoegd aan het 3de Bat. De Regt-cdt gaat niet over tot een aanval in front, omdat ten eerste zulks te riskant is tegen de waarschijnlijk steeds sterker wordende tegenpartij en al ware dit niet: het sawah-terrein voor zijn stelling leent zich niet daartoe. Evenmin besluit hij tot een teruggaand vechten in achter elkander gelegen stellingen. Hij moet in de eerste plaats zorgen, dat de hoofdmacht, na het overtrekken van de brug, zich ontwikkelen kan in de thans beschikbare ruimte, welke niet door 's vijands waar nemers beheerscht mag worden. 5. MEDEDEELING VAN DE REDACTIE. Overgeplaatst zijnde, ziet ondergeteekende zich genoodzaakt zijne functie neer te leggen in verband hiermede zal het Nov.- nummer onder een nieuwen redacteur verschijnen. Schr. dezes rest slechts zijn welgemeenden dank uit te spreken voor de medewerking bij de vervulling van zijn taak ondervonden, zoowel van de verschillende inzenders en van meerdere deskundigen die hem af en toe voorlichtten als van den Secretaris-penningmeester der I. K. V., die de correctie voor zijne rekening nam. D. B. 706

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 62