exemplaar en een copie te zenden aan den Minister van Oorlog. Minderen mogen alléén publiceeren na bekomen autorisatie van hun Korps-Commandant en niet over politieke of godsdienstige onder werpen, niet over vreemde mogendheden of legers. Onderofficieren mogen geen burgerkleeding dragen behalve sportcostuums voor deelneming aan wedstrijden na vooraf van den Korps-Commandant verkregen toestemming. Deelnemers aan concoursen krijgen alleen toestemming indien zij kans hebben een goed figuur te maken. Alle officieren, die deel uitmaken van een troep worden door de minderen op straat gesalueerd, de Commandant alléén groet terug. Li het algemeen kan gezegd worden dat de strenge discipline ook in het brengen van den militairen groet wordt teruggevonden Er wordt stram gesalueerd. De militairen bezitten geen stemrecht voor en zijn niet verkies baar in regeeringslichamen. Ook des Zondags wordt 's morgens staldienst gehouden. Inentingen tegen typhus hebben geregeld plaats en al is dit niet verplichtend zoo wordt door het weigeren van verlof e. d. hierop wel een zachten dwang uitgeoefend. Tenue. Als gevolg van den oorlog, toen de zwarte en roode kleuren der uniformen vervangen werden door bleu horizon en kaki, ziet men op het oogenblik alle mogelijke combinaties, daar het toegestaan is de uniformen van vóór den oorlog af te dragen. Hier komt nog bij, dat men zich in oorlogstijd eenige fantasie-afwij kingen in de uniform kon veroorlooven, hetgeen echter nu wordt tegengegaan; officieel is toegestaan bij regenachtig weder alle soorten van regenjassen zónder of mét rangdistinctieven te ee- bruiken. 6 Bijzondei e vermelding verdient zeker dat des zomers veelal een witte uniform ook in buitendiensten en te paard wordt gedragen wel een tegenstelling met Nederland waar den Indischen officier het dragen der witte uniform verboden is. Men is dus wat de uniform betreft in een overgangstoestand en men is bezig een nette uitgangsuniform te ontwerpen. De toekomstkleur voor de velduniform zal zijn kaki zooals Engelschen of Amerikanen gebruiken; het bleu horizon is gebleken veel te zichtbaar te zijn. Exercitiën. Veel waarde wordt gehecht aan methodisch onderricht en de daarvoor gestelde beginselen zijn zeer juist; het schijnt echter moeilijk, zich in de practijk steeds naar de theorie te gedragen. Bij de exercitiën te voet wordt strenge discipline geëischt met een stramme uitvoering der commando's; ook de exercitie met het geschut wordt als discipline-oefening uitgevoerd, alles in de hou ding en in den versnelden of looppas. Een hartig woord is geen 731

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 21