ad c. Cours d'Application. De cursus werd begonnen met: 70 Fransche Officieren, 19 Buitenlandsche Officieren, te weten: 1 Nederlander (Majoor van het Leger in Nederlandsch-Indië), 3 Amerikanen (2 Kapiteins, 1 Luitenant), 11 Czecko-Slowaken (1 Luit-Kolonei, 4 Kapiteins, 6 Luitenants), 1 Serviër (Majoor), 1 Chileen (Kapitein), 1 Peruaan (Luitenant), 1 Armeniër (Luitenant). II. Inrichting, huisvesting, organisatie. Gebouwen. 1. Koninklijk kasteel. In het Quartier Henri IV en Quartier des Princes zijn de leerlingen gehuisvest. Enkele schoollokalen en schermzaal. 2. Quartier des Héronnières. Schoollokalen en bureaux, biblio theek, lithographische drukkerij en exercitieterrein, geschutloodsen, fotografische ateliers, diverse werkplaatsen, post der T. S. F. enz. 3. Caroussel, stallen, maneges, springhanen etc. logeergebouwen voor het personeel. 4. Zeer groot exercitieveld. 5. Ziekeninrichting. 6. Schietterrein voor geschut 5000 X 500 M. 7. Sportterrein (Stade). Personeel. a. Vast Officierspersoneel. b. Vast burger-personeel. c. Militair personeel beneden den rang van Officier. d. Officieren-leerlingen. e. Onderofficieren-leerlingen. Ad a. Het vaste Officierspersoneel bestaat uit: 1 Generaal Commandant van de school, 1 Kolonel of Luit.-Kolonel Ondercommandant, 1 Hoofdofficier of Kapitein administrateur, Majoors Groepscommandanten, Majoors of Kapiteins Brigade-commandanten, Hoofd en Subalterne Officieren Leeraren. 1 Majoor Hoofd van onderwijs voor het rijkunstig gedeelte. Kapiteins of Luitenants-Instructeurs. 1 Kapitein van Materieel. 1 Kapitein (Luitenant) der Administratie. 1 Officier belast met het comptabel beheer van het materieel. Officieren van gezondheid. Militaire Paardenartsen. De Commandant van de school is geplaatst onder het direct gezag van den Minister; hij heeft de beschikking voor de oefeningen

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 2