de voorste linie moet worden ontruimd, moeten de ondersteunings troepen in hun loopgraven standhouden om de vakreserves tijd te geven voor een tegenstoot. Voor deze reserves worden 5001000 M. achter de eerste linie compagniesloopgraven met bomvrij onder komen gemaakt, die goede uitgangen moeten hebben (trappen) en met de voorafgaande loopgraven door naderingsgangen zijn verbonden. Om een betere verbinding te krijgen tusschen infanterie en artil lerie moeten batteriien van alle kabbers in de nabijheid van de voorste linie worden geplaatst. De stukken moeten worden gekaze- matteerd en onderling verbonden door loopgraven met goed be schermde waarnemingsposten. Ook Joffre beveelt den aanleg van een 2de stelling, welke op dezelfde wijze moet zijn ingericht als de eerste. De voorste linie blijft de hoofdlinie, die goed van flankements- inrichtingen voor geweren, mitrailleurs en geschut (75 mM.) moet zijn voorzien en die door de achtergelegen troepen gemakkelijk moet kunnen worden gesteund. Daarom moeten alle loopgraven zijn voorzien van daarin ge bouwd i onderkomens voor de wachthebbende bezetting, terwijl daarachter onderkomens voor de rustende troepen moeten zijn aangelegd'. Alle loopgraven moeten worden beschermd door ver sperringen, die op sommige plaatsen 50 M. breed kunnen zijn. Voor gedekte gemeenschap moet zorg worden gedragen. Op 10001500 M. achter de voorste linie worden de sector reserves in barakken ondergebracht. j; De divisie-sectorer. worden verdeeld in „centres de résistance gewoonlijk voor 1 bataljon bestemd, waarvan 1 compagnie op voorposten. De artillerie waarnemers bevinden zich in de voorste linie. Het beginsel der verdediging is coüte que coflte stand houden, welke de verliezen ook zijn. De ondersteuningstroepen en vakre serves dienen dan ook in de le plaats om het aantal geweren in voorste linie, dus het infanterievuur bij een aanval te verlichten. Op deze instructie volgden nieuwe nota's, die werden geresu meerd in de instructie van 20 juni 1915. Deze bevestigde het beginsel van weerstandscentra, krachtig versterkt en verbonden door loopgraven of door met hindernissen afgesloten open ruimten. Het flankement wordt aanbevolen door toepassing van een ge broken tracé en door speciaal voor flankeering aangelegde werken, voorzien van gekazematteerde mitrailleurs of vuurmonden. Alle steunpunten van de le en 2e stelling, de dorpen moeten aan alle zijden ter verdediging worden ingericht, opdat de weer stand kan worden voortgezet, ook al zijn ze omsingeld. Zij worden bewapend met mitrailleurs, voorzien van voorraden levensmiddelen en munitie. Verder moeten zij door onderaardsche lijnen onderling en naar achteren worden verbonden. 753

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 45