3. HET TACTISCH GEBRUIK VAN DE AUTOMATISCHE INFANTERIE-WAPENEN IN HET AANVALLEND GEVECHT1). „Toutefois le grand principe de discipline restera sauf, si 1 on admet que les règlements en vigueur doi- vent être appliqués dans la pratique et sur le terrain sans aucune discussion, mais que la discussion en toute bonne foi, d'idées et de méthodes, en salie ou dans des travaux particuliers, ne peut être que favorable a la grande cause évoquée plus haut". Nu, naar we mogen verwachten, ook voor ons de tijd gaat aan breken, dat onze infanterie op ruimer schaal zal worden voorzien van automatische wapenen, is het nuttig eens na te gaan hoe men in het buitenland en vooral in de legers met oorlogservaring, staat tegenover de vraagstukken van indeeling en gebruik der beide soorten mitrailleurs. Tot dit doel leent zich, naar het ons voorkomt, zeer goed het artikel in de noot genoemd, omdat het op overzichtelijke wijze de hoofdzaken dier vraagstukken doet uitkomen en duidelijk de ver schillende meeningen tegenover elkander plaatst. Want er i s ver schil van meening en het is wel vrij zeker, dat, wanneer binnenkort de nieuwe organisatie haar beslag zal hebben gekregen, ook bij ons niet iedereen zal kunnen medegaan met de wijze van indeeling en het gebruik van de geweermitrailleurs (gms). Maar dan moge men de woorden ter harte nemen van het motto, waaronder dit artikel verschijnt, en dat is ontleend aan de studie van Lieut. Col. Cour. Dat men de nieuwe organisatie en de nieuwe voorschriften loyaal ontvange, ze ernstig bestudeere en onbevooroordeeld toetse aan de practijk van onze oefeningen, in onze terreinen en met onze menschen gehouden. Het onderwerp kan worden verdeeld in vier onderdeelen: 1. Het beginsel van de overwegende belangrijkheid van het vuur, in het bijzonder van het mitrailleurvuur, bij het voorwaarts gaan van de infanterie. 2. De beginselen voor de toepassing van het vuur. Lichte en zware wapens. 3. Het tactisch gebruik van de lichte mitrailleurs (1. mitr.). 4. Het tactisch gebruik van de zware mitrailleurs (zw. mitr.). Ad 1. Het beginsel van de zeer groote belangrijkheid van het vuur voor de voorbereiding, het steunen en het dekken van de aanvallen der inf. van welk soort wapens dat vuur ook moge komen, schijnt nu, na den oorlog, wel niet meer aanvechtbaar. Maar Bewerkt naar het artikel „Emploi tactique des armes automatiques d'infanterie dans le combat offensif", door Lieut. Col. Cour (Revue Militaire Générale van Augustus 1923). 760

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 52