6. MEDEDEELING DER REDACTIE. In het eerste nummer van den Jaargang 1924 zal een aanvang worden gemaakt met eene tactische oefening, waarbij zal worden uitgegaan van de volgende samenstelling der divisie: Staf. 1 verbindingscompagnie. 3 regimenten infanterie, elk bestaande uit Staf. 1 verbindingssectie. 3 bataljons (zie onder). 1 compagnie zware mitrailleurs a 4 secties van 3 stukken. 3 stukken infanteriegeschut. 1 half-regiment cavalerie, bestaande uit: Staf. 3 eskadrons a 3 pelotons a 3 afdeelingen van vieren. 1 regiment artillerie, bestaande uit Staf. 1 afdeeling veld-artillerie a 3 batterijen a 3 stukken. 1 afdeeling berg-artillerie id. id. 1 afdeeling motor-artillerie (7,5 c.M.) id. id. 1 compagnie genie. 1 hoofdverbandplaatsafdeeling (drieledig), en algemeene trein. Het bataljon infanterie zal zijn samengesteld als volgt: Staf. 1 verbindingssectie. 1 sectie zware mitrailleurs a 2 stukken. 4 compagnieën, ieder bestaande uit 1 verbindingsgroep. 3 secties a 3 brigades van 1 geweergroep en 1 geweer- mitrailleurgroep. De oefening zal zich afspelen op de krijgsspelkaart Soeme- dang. Zij, die niet over die kaart of de daarbij behoorende over zichtskaart beschikken, kunnen gebruik maken van de kaart Preanger Regentschappen 1 50000, bladen VII en XI 769 Voor de verkrijgbaarstelling dezer kaarten tegen verminderden prijs wordt verwezen naar de A. O. 1917 No. 97. In Nederland zijn de kaarten verkrijgbaar bij den officieelen depot houder van het Ministerie van Koloniën, de firma Smulders, Laan van Meerdervoort 6, den Haag. De overzichtskaart van de krijgsspelkaart is voor persoonlijk gebruik niet verkrijgbaar.

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 61