782 kaansche kustartillerie wordt van dit middel veel verwacht indien er geschoten moet worden zonder zicht. The Field Artillery Journal Mei—Juni. Een artikel over vuren met artil lerie met gebruik van luchtfoto's trekt hierin de aandacht. Zoodra nauwkeurige kaarten ontbreken kan een luchtfoto zeer goede diensten bewijzen. Het artikel geeft de resultaten van vuren, die werkelijk zijn geschoten met behulp van een luchtfoto inplaats van een kaart en deze resultaten waren inderdaad alleszins bevredigend. De plaats van de batterijen werd niet bepaald door fotografeeren uit de lucht maar door plaatsbepalingen ten opzichte van bekende punten en aan gegeven op een schetsblad (vuurkaart). Van het vliegtuig uit werd nu een terreinstrook gefotografeerd van 6000 yards achter tot 10.000 yards voorbij de veronderstelde eigen voorste lijn. In het terrein achter de eigen voorste lijn waren op daarvoor in aan merking komende punten schijven van 40 voet i/h vierkant neergelegd, ten einde zoodoende punten en lijnen op de foto's te krijgen die het mogelijk maakten deze op de juiste manier aan elkaar te passen tot het z g. „mosaiek". (In het beschreven geval werd dit samengesteld uit ongeveer 100 aparte foto's). Op dit mosaiek werd nu een ruitverdeelin'g geteekend en daarna het geheel weer gefotografeerd zoodanig dat een fotografisch beeld ontstond van schaal 1 10.000. De ruitverdeeling diende om wanneer een doel door een vliegenier werd verkend dit op duidelijke en korle wijze te melden aan de artillerie. De op de verzamelfoto ingeprikte doelen werden nu overgebracht op de vuurkaart en de vuurgegevens daaruit afgeleid. Het is duidelijk dat de beschreven methode alleen mogelijk is indien tijd in ruime mate beschikbaar is. In het vermelde geval waren daarvoor twee dagen beschikbaar! In „Divisional Artillery Missions'' gaat de majoor Burr tot in details na welke verschillende opdrachten aan de divisie-artillerie ten deel zullen vallen in de meest uiteenloopende gevechtsomstandigheden: aanval, ver dediging, voorhoede, achterhoede enz. Hij komt tot een heele woordenlijst van vuursoorten. b. v. fires of ha rassment, neutralisation, interdiction, deception, destruction, rolling barrage, standing barrage, protective fire for the withdrawal or occupation. Het geheel doet weer sterk denken aan den stellingoorlóg en vooral ook aan zeer veel beschikbare batterijen. In „Motorized Artillery in the field" wordt een proefmarsch beschreven van de lie Veld-art. Brigade, gehouden in den nacht van 23 op 24 Maart 1923 in Hawaii'. In totaal 48 stukken veld-art. (7.5 cM.) en 24 houwitsers (15.5 cM.) met bijbehoorende munitietrein en staf, alles met motortractie, verdeeld over drie échelons: „speed column", „tractor column" en „truck column". De marschweg was in totaal 45 K.M. in geaccidenteerd terrein waar van de helft straatweg en de andere helft „dirt road". Door het tractor-échelon werd een gemiddelde marschsnelheid van 4,5 K.M. per uur bereikt. Het truck-échelon volgde achter het tractor-échelon, had opdracht dit niet te passeeren en „made several long halts on account of overtaking the tractor column", niettegenstaande het ruim drie uur later afreed. Resultaten waren: Grooter gasolineverbruik dan verwacht; 2,6 ernstige motordefecten; niet altijd even goede marschdiscipline. Typisch zijn de klachten over: slecht afgerichte bestuurders zonder „night-training" met als grondoorzaak bezuiniging op gasoline voor oefe ningen; over versleten materiaal dat „saw service in France and was more or less unserviceable when issued to the Brigade two years ago" en over „dirty gasoline". „In general the organisation worked satisfactorily". Bk.

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 74