Algemeen Denkbeeld. Een Blauwe hoofdmacht laadt zijn troepen in op de emplace menten te Bandoeng, Tjikoedapateuh en Kiara Tjondong voor afmarsch in Oostelijke richting. Een Roode hoofdmacht is in opmarsch van Poerwakarta. Bijzondere oorlogstoestand Blauw. De Commandant van de le Divisie geeft in den avond van den len Maart aan den Commandant van een in den laten namiddag te Gadobangkong I aangekomen gemengd detachement bestaande uit: 1 Esk. Cavalerie, 2 Bataljons Infanterie en 2 batterijen Veld artillerie de navolgende: Opdracht. Een detachement Genietroepen moet morgen de spoorlijn Pada- larang Tjimahi in het baanvak Station Padalarang Kruispunt Z. Tegelladja grondig vernielen. Dek met Uw detachement deze werkzaamheden, welke morgen avond om 6 uur voltooid zijn. De spoorlijn H. Plered Padalarang is reeds op enkele punten vluchtig gestoord. Volgens ingekomen berichten wordt in den namiddag van den 1 Maart een belangrijke Roode troepenmacht te Darangdang ver wacht. Gevraagd. Overwegingen en bevelen van den detachementscommandant uitgegeven in den avond van den 1 Maart. Nog gegeven: Legering I Bat. te Tjeringan met 1 Compie te Simpang. II Bat. Inf. met Cav. en Art. te Gadobangkong. Wanneer de Det.-Cdt de opdracht ontvangt doet zich voor hem de vraag voor: Wanneer moet het detachement den marsch in? (Het detache ment bevindt zich n. 1. achter het baanvak dat grondig zal worden vernield). I Meer dan 50 der deelnemers besloot het detachement nog den eigen avond in marsch te zetten. De overwegingen, die tot dat besluit hadden geleid, waren in het algemeen de volgende: 1. Vijandelijke cavalerie van belangrijke sterkte is 's nachts te verwachten. 2. Afdeelingen infanterie op auto's vervoerd kunnen nog in den namiddag van Darangdang afmarcheeren. 12

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 12