t geschreven, die bij het aannemen der verschillende formatiën ge bruikt kunnen worden, n. 1. de teekens 6 en 7 van blz. 46 R. O. S. Ik gaf hierboven voor 6 een ander teeken, wijl in mijn gedachten- gang het verspreiden in den regel op 5 pas geschiedt en het teeken 6 van R. O. S. aan goede zichtbaarheid veel te wenschen overlaat. Ook in plaats van teeken 7, evengenoemd, gaf ik een m. i. duidelijker teeken aan. Zie verder over de teekens hierna] ad 112. Dit punt ware te lezen als volgt: Het verspreiden uit de frontformatie, stil staande. Terreinplooien, kuilen enz. zullen soms oorzaak zijn, dat, niet in beweging zijnde, een of beide der brigades van den vorm van punt 107, dan wel een of meer groepen van den vorm van punt 107a, betere dekking in de front- dan in flankformatie vinden. De betrok ken commandanten zullen, indien de frontformatie bij hunne afdee- ling is aangenomen en er moet worden verspreid, dat verspreiden op hunne nadere aanwijzingen doen geschieden. ad 113. Cdos 1. Verzamelen. 2. Per brigade verzamelen. 3. Per groep verzamelen. Teekens 1. zie 109. 2. zie 109. 3. armen z. w. hoogheffen. Uitv.: Als tot opm. (2) van het bestaande punt 113. Opm.: Als de bestaande opm. (2) van punt 113. Bij het lezen van de overige wijzigingen (punten 66 t|m 92) heeft het mij een oogenblik geduizeld. En de zaak is toch zoo héél eenvoudig, als men de br. cn, in de f r o n tformatie der sectie, guides van het voorste gelid maakt. Om niet in uitweidingen te vervallen, geef ik hieronder eenige teekeningen van de opstellingen, zooals mij die het meest practisch lijken. Zooals de lezer zal zien, neemt bij mijn vorm van de frontformatie der sectie de r. (1.) br. ct. tijdelijk de plaats in van den commandant der r. (1.) voorste groep, dan wel van de r. (1.) achterste groep bij z. g. verkeerd front. Is dat erg? VERKLARING DER TEEKENS. O s. ct. O br. ct. 01 gr. ct. r. v. gr. 02 id 1. v. gr. 03 id r. a. gr. 04 id 1. a. gr. I. O 1 en 2 staan 2 pas achter den bui tenvleugelman van de overeenkom stige achterste groep. Bij z. g. verkeerd fiont is dit het geval met 3 en 4. 27 OO 40o3 o2 01

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 27