geraken. Neen, zooals ik reeds boven schreef: ik houd me, voor wat de n o r m a 1 e gevallen betreft, dan maar liever aan de traps gewijze ontwikkeling van 107 en 107a, wil daarom ook 112, zooals het thans luidt, liever weglaten en laat voor bijzondere ge vallen zooals b. v. de zooeven omschrevene, bijzondere aan wijzingen geven. 5. HET GEBRUIK VAN VERKENNINGS- EN WAARNEMINGS- VLIEGTUIGEN, door H. Behrens. Het is mijne bedoeling door middel van eene applicatorische behandeling van dit onderwerp in een kort bestek een overzicht te geven van het gebruik van verkennings- en waarnemingsvliegtui gen, van de daartoe door den Commandant der troepen op den grond uit te geven bevelen en van de hulpmiddelen, welke ten dienste staan om de verbinding tusschen de troepen op den grond en de vliegtuigen in de lucht tot stand te brengen. Het gebruik van gevechts-, bombardements- en slagvliegtuigen zal dus buiten be schouwing blijven. In het volgende zal omtrent de actie van de troepenmacht op den grond slechts datgene worden aangegeven, wat noodig is om het verband in het geheel te behouden; alleen hetgeen de vliegtui gen betreft zal nader worden uitgewerkt. Te bezigen kaarten: Preanger Regentsch. 1:50.000 blad VII en een overzichtskaart van de residenties Pr. Regentsch. en Cheribon. Algemeen Denkbeeld. Een Blauw leger concentreert in en om Padalarang. Een Roode troepenmacht is van Cheribon uit in opmarsch naar Bandoeng. Bijzondere oorlogstoestand Blauw. De concentratie van Blauw ondervindt vertraging. De Leger commandant wil den vijand tijdens zijn opmarsch aangrijpen voor deze Soemedang bereikt. Hij zendt een troepenmacht richting Tomo met opdracht 's vijands opmarsch te vertragen. Voor den afmarsch wordt aan den Detachements-commandant medegedeeld, dat eerst als zijn detachement Tjimahi verlaat, 2 escadrilles Verkenningsvliegtuigen te zijner beschikking kunnen worden gesteld. Voor dien hadden nog geen vliegtuigverkenningen in de richting Cheribon plaats. De Detachements-Commandant 32

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 32