Vermoedelijke marschweg Bandoeng Tandjongsari Soe- medang. (Afschriften marschbevel en verkenningsbevel wor den den Cdt der vliegtuigen toegezonden). 3. Vliegtuigverkenningsopdracht No. 1 (richting Tomo) a. Hebben er vijandelijke troepenbewegingen plaats langs den weg Cheribon Tomo Soemedang Tandjongsari Bandoeng? Zoo ja, waar, welke sterkte en samenstelling? Zijn er vijandelijke troepen aanwezig in of nabij het défilé Z. van Tandjongsari, het défilé Tjadas Pangeran, Soemedang en Tomo? b. Aanvang der verkenning 7 uur v. c. Berichten te zenden (ook negatieve) aan mij radiografisch naar het vliegveld en per berichtkoker op den marschweg. Aan den Cdt van het verkenningsdetachement per bericht- koker. Deze Cdt laat om de 10 K. M. een motorrijder met een witte lap op den marschweg tijdelijk achter. 4. Vliegtuigverkenningsopdracht No. 2 (richting Cheribon) a. Hebben er vijandelijke troepenbewegingen plaats langs de wegen: Cheribon Koeningan Tjitjalengka Malangbong Bandoeng en Tomo Darmaradja Soemedang? Zoo ja, waar, welke sterkte en samenstelling? b. Aanvang der verkenning 7 uur v. c. Berichten te zenden per berichtkoker aan mij op den marschweg en aan den Cdt verkenningsdetachement bij de witte lap op den marschweg. d. Uiterlijk terug op het vliegveld ten 10 uur v. 5. Ik bevind mij bij de marschcolonne op den Postweg. Det.-Cdt., Schriftelijk aan: Cdtn Vliegtuigen Voorhoede Verkennings-Det. Naar aanleiding van dit bevel zij het volgende aangeteekend. In het algemeen moet worden opgemerkt, dat de waarnemers steeds alles, wat zij zien en van belang kan zijn, moeten melden. De ge stelde vragen zijn de punten, waaromtrent de A. B. in het bijzonder wil worden ingelicht. Dit geldt ook voor andere dan verkennings opdrachten. In punt 1 worden zoo volledig mogelijk de gegevens omtrent den vijand vermeld, dus ook omtrent zijn luchtstrijdkrach ten en luchtafweer. Aangezien deze alleen van invloed zijn op de technische uitvoering van de opdrachten, welke door den Esca drille-Commandant wordt geregeld, worden die omstandigheden hier niet verder besproken. 34

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 34