De vijandelijke colonne was om 10 uur v. bij PI 19 en zou dus 11.15 v. het défilé bij Tjikoeda kunnen passeeren. Tegen dat oogenblik moet er dus een vliegtuig daarboven zijn om de verdere maatregelen van den vijand te verkennen. Dus gaat de volgende verkenningsopdracht naar het vliegveld. Det. Soemedang PI 3 Postweg Bandoeng No. 2. Soemedang 10.15 v., 1—12—'23. Verkenningsbevel voor de vliegtuigen. 1. V ij a n d. Zie berichten van de verkenningsopdrachten 1 en 2. Verkenning op den grond meldde 2. Eigen troepen. Het verkennings-detachement Het Detachement Soemedang zet den marsch langs den postweg voort, heeft PI. 3 bereikt. 3. Verkenningsopdracht No. 3 (richting Tandjongsari) a. Aanvang ten 11. v. boven défilé Tjikoeda. b. Is de vijandelijke marschcolonne het défilé bij Tjikoeda reeds gepasseerd? Heeft er splitsing van de colonne plaats gehad, zoo ja waar en sterkte der onderdeelen? Is de art. uit de marschcolonne afgebogen, zoo ja waar? Waar bevindt zich de voorhoede? c. Berichten te zenden radiografisch naar het vliegveld en per berichtkoker bij de marschcolonne op den postweg. 4. Ik bevind mij bij de marschcolonne op den postweg. Det.-Cdt., Schriftelijk aan Cdt vliegtuigen Cdt voorhoede. Aan den Comdt van het verkenningsdetachement, die zich in hef terrein bevindt, kunnen de binnenkomende berichten waarschijnlijk in dit stadium vlugger voor zoover noodig door een wielrijder gezonden worden. Het kan een punt van overweging uitmaken of de Det.-Cdt door middel van luchtfoto's terreinverkenningen wil doen verrichten. Het is 10 uur v. en voor 2 uur n. wordt geen gevecht ver wacht. Er is dus voldoende tijd om afdrukken van foto's te doen vervaardigen. Als objecten kunnen genoemd worden het vermoe delijke terrein, waardoor de eigen troepen voorwaarts moeten en het terrein waar de vijand vermoedelijk inf. en art. opstellingen: kan kiezen. Ik neem aan, dat het verkenningsvliegtuig 3 meldt: 38

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 38