„Marschcolonne passeert 11.15 v. Tjikoeda, treinen zijn ach tergebleven in Tandjoengsari. Een colonne (sterkte geschat) buigt voorbij PI 14 af in Z. rich ting, hierbij art. (sterkte geschat). Art. (sterkte geschat) buigt af in de richting Administrateurswoning Djatinangor. Een later bericht meldt: ,,Er worden werkzaamheden verricht in de lijn, die van N. naar Z. volgt het beloop van den O. oever van de Tji Seusi naar Bodjong Loa 1. Voorhoede houdt halt in de lijn Bab. Djati 1 Rantjaekek". De verkenningen op den grond zullen deze berichten hebben aan te vullen. Bij de ontwikkeling tot den aanval van het Blauwe Detachement, zal de Cdt in het algemeen een frontgroep en een groep voor den hoofdaanval inzetten. Beide groepen worden gesteund door art., terwijl art. wordt aangewezen voor contra-artillerie. De Cav. blijft op de flanken en verkent naar 's vijands vleugels en rug. De vliegtuigen krijgen nu verschillende opdrachten: Art. op drachten, Inf. opdrachten en verkenningsopdrachten. Art. opdrachten: Aan elk der drie bovengenoemde groepen Art. wordt een vliegtuig ter beschikking gesteld. De Art. Cdt vraagt deze aan den Det.-Cdt, die het volgende bevel zendt aan den Cdt der vliegtuigen (aannemend, dat de voorhoede om 2 uur n. tot het gevecht is ontwikkeld en de gevechtsbevelen uitgegeven zijn). Det. Soemedang 1—12'23, PI 10 a|d Postweg No. 3 2 uur n. Bevel aan de vliegtuigen. 1V ij a n d enz. 2. EigenTroepen. De voorhoede is tot het gevecht ontwikkeld in de lijn Het Verkennings-Detachement Het nde Regiment Inf. zal den aanval doen op (stelling ge deelte) uit de lijndaarbij gesteund door... batterijen Art. (soort vermelden). Het... Regt. Inf. zal den aanval doen uit N. richting op het... gedeelte van 's vijands stelling, gesteund door... battn Art. Als contra-Art. treedt op 3. Art. waarnemingsopdracht No. 4. a. samenwerken met de contra-Art. Plaats van het L. W. S(Lucht waarnemings station) b. optreden als bewakingsvlieger in de strook c. melden boven L. W. S. te 2.30 n. d. verbinding naar beneden radio (golflengte enz. aangeven), naar boven seinlappen. 39

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 39