4. Art. waarnemingsopdracht No. 5. a. samenwerken met de Art., die de frontgroep steunt. Plaats van het L. W. S b. de cdt van die groep Art. zal het vliegtuig nadere orders verstrekken; c. melden boven L. W. S. te 2.30 n. d. verbinding naar beneden radio (golflengte enz. regelen) naar boven seinlappen. 5. Art. waarnemingsopdracht No. 6. a ~Wnmet dC Art' d'e de hoofdaanvaIsgroeP steunt. b. De Comdt van die groep Art. zal het vliegtuig nadere orders verstrekken; c. melden boven het L. W. S. te 2.30 n. d. verbinding naar beneden radio (golflengte enz. aanceven) naar boven seinlappen. 6. Op het vliegveld blijft één machine geheel startklaar in reserve. 7. Ik bevindt mij nabij PI 10 aan den postweg alwaar een L. W. S. wordt opgericht (benoemingsletters g, h). De Det.-Cdt, Per radio aan Cdt vliegtuigen en Schriftelijk aan Cdt vliegtuigen Art. Cdt Groeps Cdten der Art. Cdt frontgroep en hoofdaanvalsgroep. Omtrent dit bevel zij het volgende opgemerkt. De daarin ver melde opdrachten worden met die uit vroegere bevelen doorloo pend genummerd, omdat dat nummer het oproepsein van het vliegtuig weergeeft. In de punten 1 en 2 moeten alle gegevens omtrent vijand en emen troepen in het kort worden vermeld, omdat zulks voor de waar nemers noodig is voor de uitvoering van hun opdracht. Afschriften van alle gevechtsbevelen, uittreksels van gevechtsrapporten en berichten moeten den Comdt der vliegtuigen worden gegeven, op dat hij en zijn personeel voortdurend van den toestand op de hoogte blijven. Punt 3a. De plaats van de batterij (en) behoeft de waarnemer niet te weten, wel de plaats van het L. W. S. (Omtrent L. W. S. zie later). De plaats van de batterij (en) wordt zoodanig gekozen dat zij ook gedekt is (zijn) tegen Iuchtwaarneming.' Het L W s' moet voor het eigen vliegtuig zichtbaar zijn en behoeft alleen een goede verzekerde verbinding met den vuurleider. De waarnemer meldt de ligging en afmetingen van doelen middels coördinaten op de kaart en meldt de waarnemingen van het vuur ten opzichte 40

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 40