Per radio aan Cdt vliegtuigen Schriftelijk aan; Cdt vliegtuigen Frontgroep Hoofdaanvalsgroep Art. Na hetgeen vermeld staat in I. M. T, 1923 No. 12 is over dit bevel niet veel meer op te merken. Het kan uit den aard der zaak met het bevel No. 3 tot één worden samengevoegd. In de punten 1 en 2 wordt beknopt doch volledig aangegeven wat van den vijand bekend is, waar de eigen troepen zijn en wat zij zullen doen. De Cdt der vliegtuigen moet in kennis worden gesteld van iedere wijziging in den toestand, omdat als een vliegtuig uitvalt of afgelost wordt, de vervangende waarnemer geheel op de hoogte moet zijn, als hij boven het gevechtsveld komt. Voor alle opdrachten, waarbij het vliegtuig boven een betrek kelijk klein terreingedeelte moet blijven, dus voor alle opdrachten boven het gevechtsveld, verdient het aanbeveling het vliegend personeel uiterlijk om de 3 uur af te lossen. Komen er bovendien omstandigheden bij als luchtgevechten, sterk vijandelijk luchtaf weer geschut, slecht weer, enz. dan zal de aflossing om de 2 uur moeten geschieden. Een en ander zal de Cdt der vliegtuigen het beste kunnen beoordeelen en regelen, mits de Det.-Cdt hem voort durend op de hoogte van den toestand laat houden. Tijdens het gevecht moet de verkenning uit de lucht worden voortgezet. De vroeger reeds vermelde verkenningen langs de wegen naar Tomo en naar Cheribon hebben op de vastgestelde tijden plaats, doch ook boven het gevechtsveld moeten verkennin gen geschieden. Deze zullen door den Det.-Cdt worden gericht naar het terrein op zijn eigen flanken en naar rug en vleugels van 's vijands opstelling. Het bevel kan als volgt luiden. Det. Soemedang. PI. 10 a|d Postweg 112'23.. No. 5. 2.15 n. Bevel voor de vliegtuigen. 2.' E en troep e n! j als in de bevelen 3 en 4" 3. Verkenningsopdracht No. 9. a. Hebben er vijandelijke troepenbewegingen plaats in het ter rein ten N. van den postweg van uit het ravijn van de Tjt Beusi in de richting van PI. 11 en 12, aan den postweg? b. Verbinding radio L. W. S. g h bij PI. 10 en met bericht- kokers met de in dat terrein aanwezige afdeelingen. c. Aanvang 2.45 n. 4$

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 43