4. Verkenningsopdracht No. 10. a. Meld troepenverplaatsingen en opstelling reserves achter 's vijands front. Meld het versterken van stellinggedeelten met troepen uit die reserves. Meld het terughalen van troepen uit 's vijands stelling. Hebben er werkzaamheden plaats voor het inrichten van een tweede stelling of een opnamestelling? Zoo ja, waar? b. Verbinding radio met L. W. S. g h bij PI. 10. c. Aanvang 2.45 n. d. Een vliegtuig startklaar op het vliegveld in reserve. '6. Ik bevind mij nabij PI. 10. Det.-Cdt, per radio aan Cdt vliegtuigen schriftelijk aan Cdt Vliegtuigen Verkenningsdetachement Hoofdaanvalsgroep Het open terrein ten Z. van het aanvallende Blauwe Detache ment is voor verkenning op den grond voldoende overzichtelijk en men zal daarvoor dan ook geen verkenning uit de lucht bezigen. Het terrein in het N. daarentegen geeft gelegenheid voor verras singen en daar moeten verkenningen op den grond e n uit de lucht tegen waken. Ik neem nu aan, dat het Roode Detachement zich weet te hand haven tot het invallen van de duisternis en dan den terugtocht aanvaardt. Ook tijdens den nacht zou van vliegtuigverkenning gebruik ge maakt kunnen worden, indien de vliegvelden daartoe ingericht waren en de vliegtuigen voorzien van zoeklichten en de noodige lucht-navigatie instrumenten. Den volgenden dag zet het Blauwe Detachement den marsch voort in de richting Soemedang en wordt daarin sterk gehinderd door den vijand, die van het terrein aan weerszijden van den marschweg gebruik maakt en van rug tot rug strijdende teruggaat. Door de vliegtuigverkenning kan de Det.-Cdt zich telkens tijdig doen inlichten, waar de vijand zich bevindt, tijdig zijn tegenmaat regelen nemen en door luchtwaarneming het art.-vuur juist en snel doen regelen. De verkenning in de richting Tomo meldt de aankomst van versterking voor den vijand. De Det.-Cdt leidt uit de geschatte sterkte af, dat nu zijn detachement niet langer in staat zal zijn den 44

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 44