en marcheerende in de richting Boeahdoea. Deelen der divisie- cavalerie der le Div. melden o. a., dat roode Cav. in den vroegen morgen van 1 Sept. de volgende punten bereikte: Pr. Handaroesa (BVI) Pr. Soerian (A VI). De le Div. marcheerde in den nacht van 31 Aug. op 1 Sept. over Soemedang naar Legok. De He Div. is gedeeltelijk reeds te Tan djongsari aangekomen en zal in den loop van den voormiddag van 1 Sept. daa; geheel zijn uitgeladen. Bij het aanbreken van den dag heeft de hoofdmacht der le Div. Tjimalaka bereikt, met Inf. R. 1 aan het hoofd. Ter uitvoering van door den Legercommandant gegeven bevelen laat Cdt le Div. het volgende bevel uitgaan. le Divisie. No. 1. Soemedang, 1 Sept. 1923, 5.30 v. 1. ii. Omtrent vijand geen nadere berichten. b. Veldleger zet concentratie voort. 2. a. Er wordt een detachement „T j a m p a k a" ge vormd, Cdt Kol. K., bestaande uit: Inf. R. 1, A I vd., G rh. 1, 3e pel. Cav. 1, 1 sectie Hfdvp. 1, benevens Leg. 2 en 3. b. Opdracht: in de lijn Pr. Kembang (A III), Pr. Tjam- paka (A III) hardnekkigen weerstand bieden aan N. en W. om den Tampomas trekkende roode afdeelingen; de in te nemen stel ling zal geruimen tijd moeten worden bezet; op ondersteuning valt niet te rekenen. 3. De Cdten der aan Kol. K. toegevoegde onderdeelen melden zich onmiddellijk na ontvangst van dit bevel bij den Det.-Cdt op den driesprong Tjimalaka. 4. Leg. 2 en 3 zal heden 8 v. te Tjimalaka beschikbaar komen. 5. Het Det. treedt, ook voor verpleging, buiten divisieverband, en komt onder rechtstreeksche bevelen van Clg., Hoofdkwartier Soemedang. 6. Kap. der Int. d. B. detachementsintendant. 7. Tgf. afd. veldleger zal het det. tot Pr. Sirahsadi of Njalin- doeng verbinden met hfdkw. Det.-Cdt zal daartoe nadere aanwij zingen geven aan Cdt tgf. afd., Postkantoor Soemedang. De Cdt Div. I, A Schriftelijk aan Cdten Inf. R. 1, A I vd., 3e pel. Cav. 1, G. rh. 1, Chef Hfdvp. 1, Div. Int. Ter kennisneming aan Cdten Inf. R. 2, 3, A. R. 1, Cav. 1., G. 1. Afschrift aan Clg. 48

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 48