Naar aanleiding van dit bevel kan worden opgemerkt, dat de onderdeelen, welke het reg. zullen versterken, met name zijn ge noemd. Bij die aanwijzing is echter rekening gehouden met het advies, te dien aanzien gegeven door Cdt R. A. 1, Cdt Cav. 1, Cdt G. 1 en Div. Arts, welke zich in de nabijheid van den Div.-Cdt ophouden. Met den Cdt Cav. 1 is dit normaal niet het geval, doch hier, waar juist een nachtmarsch beëindigd was en de cav. eerst bij licht worden vooruitgaat, kan het ook voor dezen Cdt gevoeglijk worden ondersteld. Zou in het bevel gelast zijn, >/3 A. R. 1,'/2G. 1, enz. beschik baar te stellen, dan zouden bevelen van deze cdten aan de betrok ken onderdeelen en kennisgave daarvan aan Div.Cdt en Det.-Cdt noodig zijn geweest. De gevolgde methode leidt dus tot tijds- en krachtsbesparing. G. rh. 1 is aangewezen om deel uit te maken van het det. om de met draagpaarden uitgerustte andere helft beschikbaar te houden. Als benaming van het det. is niet de familienaam van den com mandant genomen (V. V. pt. 39 2), doch een met de bestemming overeenkomende geografische. Hieraan wordt de voorkeur gegeven met heJ- oog op het bezwaar, voor Inf. ordonnansen en telefonisten verbonden aan het uitspreken van vele Europeesche namen. Ons lijkt de aanwijzing van het V. V. minder gelukkig. In punt 1 zou het voorkomende onder a. veilig weggelaten kunnen worden en het bevel dus beginnen met 16. Alles wat op de kleine berichtenformulieren de kortheid zonder gevaar voor de duidelijkheid bevordert verdient overweging. Zegt 'de Div.-Cdt niets omtrent den vijand dan is dit een bewijs dat er geen nadere berichten zijn; het beginnen met 1 b toont voldoende 'aan dat het niet is vergeten. De Det.-Cdt, tevens Reg.-Cdt van Inf. R. 1, bevond zich bij ont vangst van het bevel juist te Tjimalaka, waar van 5 6 de troepen rustten. Gedurende deze rust werd het eten uitgegeven. Er was een nachtmarsch gemaakt en er moest onder het rijden worden gekookt. Wel is waar kan in de keukenwagens bij gebruik van een lossen bodem niet gedurende het rijden worden gekookt op hellingen, doch bij het regiment zijn de keukenwagens gebruikt overeenkomstig de oorspronkelijke constructie. Daarbij is de rijst gestoomd in bussen, tevens is soep gekookt. Tot het ontbijt zal dus in dit geval de soep behooren. Het middagmaal (rijst) wordt in de eetketels medegenomen. Ten aanzien van de verpleging van het det. wordt nog aangetee- kend, dat de divisiestaf over een hoofdofficier- en een kapitein intendant beschikt. De laatste wordt aangewezen voor de verple ging van het detachement. De regimentsarts der infanterie treedt automatisch als detache mentsarts op. Dit behoeft niet in het bijzonder te worden bevolen. 49

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 49