verdediging ng van Pr. Kembang Tjampaka, benevens steun van een tegenaanval in deze strook. 1 batterij in afwachtingsstelling pl. 2". De omstandigheid dat de m. en g. artillerie in beide stellingen een belangrijk aandeel in de nabijverdediging kan krijgen, maakt het (mede omdat inf. geschut beschikbaar is) niet noodig veel vakartillerie af te zonderen. Overwogen wordt nog door den AB. om van de 3e batterij een enkel stuk af te nemen voor versterking van het infanteriegeschut, dus als vakartillerie. Dit moet echter nader worden nagegaan. Ten slotte zal de samenwerking der artillerie met de infanterie voor wat de nabijverdediging en den tegenaanval betreft moeten worden geregeld. Alvorens de handelingen van de infanterie in details na te gaan, loopen wij even vooruit op het verkenningsrapport van de patrouille naar pl. 5 W. van Leuweungtiis. Er blijkt een goede stelling Z. van pl. 5 te zijn, waarvan vuur gebracht kan worden in N. en NW. richting, doch de genie zal enkele bruggen grondig moeten her stellen. De AB. besluit (in verband met hetgeen hieronder omtrent de infanterie nader zal worden behandeld) bij pl. 5 twee stukken in de gevonden bewakingsstelling te doen komen en een stuk van die batterij af te zonderen voor vakartillerie op den Pr. Djati, ter wijl de genie de noodige herstellingen zal verrichten aan eenige bruggen en na afloop daarvan moet terug keeren naar Sarmadja. (B III 45— 18). Het halve bataljon Legioen, dat intusschen was aangetrokken naar Njalindoeng, krijgt opdracht (onder bekendstelling van het algemeen plan) 1 sectie artilleriedekking te geven bij pl. 5 en overigens de beide défilé 's Z. van Bab. Panggaroan (N. en W. v. d. Pr. Leuweungtiis) af te sluiten. Van de infanterie heeft de voorhoede van het le bataljon de lijn Tjiboeëuk-pl. 5 bereikt. De Bat Cdt krijgt nu een kort bevel ge baseerd op de opstelling der artillerie en den algemeenen indruk van het terrein door den AB. verkregen. Op den rechter vleugel geven de sterk oploopende bergsawahs overal dekking voor den aanvaller, zoodat aan enfileerende opstellingen bijzonder de aan dacht moet worden geschonken. De opdracht voor den Bat.-cdt is de volgende: 1). Inf. 1 wordt voorbataljon. Hfdweerst. lijn van de ng van Pr. Kembang Pr. Kembang Tji van Tji Ereng r van Nagrog. Toegevoegd 3 secties Z. M. die zich melden bij pl. 4% bene vens een stuk inf.-geschut. Achterrand strook de kampongs Banjabang pl. 4%. Twee stukken inf.-geschut voorloopig in reserve bij pl. 4. Wanneer de breuken niet verder gaan dan verdeeling in halve palen of 3e en 4e deelen van een paal is deze aanwijzing voldoende duidelijk. 57

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 57