De verllndingssectie van een regiment is sterk: 1 commandant, 4 tfn. patr., 4 opt. seiners, 1 motorrijder, 3 wielrijders, 1 hoornblazer. 2. Mede in verband met bijlage I blijkt, dat, wat de automatische wapens aangaat, het bataljon beschikt over 4 X 9 36 G. Ms. en 2 Z. Ms. Het regiment heeft (ongeveer naar het model van de Duitsche mitr. cie) 3 secties a 3 stukken voor de 3 bataljons en een 4e sectie in de hand van den Reg.-Cdt. Totaal dus per Reg. 36 G. Ms. en 18 Z. M. S. 3. De compagnie genie heett een uitrusting als aangegeven in het „Zakboekje voor den Officier van het N. I. Leger", blz. 206. 4. De hoofdverbandplaatsafdeeling is drieledig. Bij detachee ringen kan aan het detachement een sectie van de Hfdvp. worden medegegeven met de noodige ziekenauto's en dragers. Zulk een sectie richt ten verbandplaats in. De geneeskundige sectie van het bataljon richt een hulpverband- plaats in. 7. ORGAAN N. I. O. V. DECEMBERNUMMER. Her artikel „Pacific Problemen" wordt vervolgd Er wordt gewezen op het tot nu toe onbevredigende verloop van de Japansch-Russische onder handelingen, hetwelk laat voorzien, dat het economisch arbeidsveld van Japan in Siberië uiterst beperkt zal blijven. Reden waarom wij, volgens schr., rekening zullen hebben te houden met een grootere belangstelling voor onze koloniën. Bij de bespreking van de verhouding tusschen Amerika en Japan wordt in de eerste plaats de intrekking van de Lansing-Ishii-overeenkomst aan een beschouwing onderworpen. O. i. gaat schr. te ver, wanneer hij zegt, dat Amerika in die overeenkomst de „speciale belangen'' van Japan in China had erkend, vooral, waar hij daarop laat volgen „aangezien een dergelijke politiek niet was overeen te brengen met het steeds door Ame rika gehuldigde principe van de open deuris het te begrijpen, dat er te gelegenertijd aan dien bijzonderen toestand een einde zou moeten komen". In de eerste plaats toch spreekt de overeenkomst uitdrukkelijk uit, dat beide Regeeringen vasthouden aan het beginsel van de z. g. „Open Deur" of gelijke kansen voor handel en nijverheid in China En wat de speciale belangen van Japan betreft is het dienstig de betreffende clausule uit het stuk zelf aan te halen„The Governments of the U. S. and J. recognize that territorial propinquity creates special relations between countries, and, consequently, the Government of the U. S. recognizes that J. has special interests in China, particularly in the part to which her possessions are contiguous" Een algemeenheid, waaraan Japan heeft ge tracht een bijzondere beteekenis te verleenen, door in de Japansche ver taling voor „interests" karakters te bezigen, waarvan de zin overhelde naar „rechten" of „invloed", zeer ten onrechte om er het minste van te zeggen—. Men leze in dit verbard het verhoor van Lansing door de Commissie voor Buitenlandsche Betrekkingen uit den Senaat van de V. S. („The Treaty of 61

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 61