79 aan, die hem kon mededeelen, dat een deel er van ter ondersteuning van de 187e Div. was gezonden, welke Z. van Hötzing in gevecht zou staan. Overigens kon ook hij geen inlichtingen over den toe stand verschaffen. In verband met zijn vorenaangegeven inzichten gaf von Falken- hayn hem den last het Cibin-gebergte te verkennen met het oog op de begaanbaarheid, en om naar den Rooden Toren- en den Szurduk-pas te doen verkennen. Van Alvincz begaf hij zich naar Karlsburg, waar hij den Com mandant van het XXXIXe Res. Korps aantrof. Van dezen kreeg hij eindelijk inlichtingen over den toestand. Volgens deze inlichtingen waren de Roemenen in 5 groepen opgerukt: 1. De Orsova-groep, sterk 1 infanterie-divisie 0, die de Bene- den-Cserna had bereikt, maar nog nergens overschreden. Tegen over deze troepen stonden in de omstreken van Mehadia de 145e O. H. Inf. Brig. (8 bataljons van de 2e en 3e linie) en zwakke artillerie. Hoewel de gevechtskracht van deze afdeeling zeer laag werd geschat, werd niet gerekend op een snel oprukken der Roemeniërs, wegens de geringe begaanbaarheid van het terrein aan weerszijden van de Cserna. 2. Het le Roemeensche Leger was opgerukt in 2 groepen. ci. de lie Inf.-Div. door den Szurduk- en over den Vulkaan-pas. Tegenover deze troepen stond de 144e O. H. Inf. Brig., 7 bataljons van dezelfde samenstelling als de 145e, die spoedig was teruggedreven tot voorbij het kolenbekken van Petroseny tot Pui. Hier waren de Roemenen od 14 September aangegrepen door 6 bataljons van de Duitsche 187e Inf.-Div., 3 bataljons van het Alpen korps en de 144e O. H. Inf. Brig, en tot Merisor teruggedreven, waar zij thans nog in gevecht waren. Dit gevecht zou voor de verbondenen gunstig staan. Een rechtstreeksche verbinding tusschen deze troepen en die bij Mehadia was door het moeilijke, tusschengelegen gebergte niet mogelijk. b. de 2e en de 3e Inf.-Div. door den Rooden Toren-pas. Deze afdeeling stond dicht bij Hermannstadt, maar had deze stad, waar zich nog een zwakke O. H. landstormafdeeling bevond, nog niet bezet. Verder stonden hier 3 bataljons van de Duitsche 187e Inf.-Div. (187e Reg.) en 9 bataljons van de 51e O. H. Honved-Inf.-Div. on de hoogten on den linker-oever der Cibin ten Westen van Hermannstadt en in het bergterrein onmiddellijk O. van de stad. 3. Het 2e Roemeensche Leger, met 3 divisies (3e, 4e en 6e Inf.- Een Roemeensche divisie telde 20 bateen Duitsche 9 bat. De Duitsche bataljons waren zwak, de Roemeensche sterk 1C00 man, ongeveer l'AXzoo sterk als de Duitsche en O.-H.). Aan artillerie waren de Roem., D. en O.-H. divisies even sterk.

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 5