vecht en zullen dus liefst niet beneden de 600 M. hun aanval beginnen. Het afweergeschut neemt de doelen boven de 1000 M. onder vuur. Teneinde zeker te zijn geen eigen vliegtuigen onder vuur te nemen en om de beschikbare krachten zoo economisch mogelijk te gebruiken, worden scherp afgescheiden zones vastge steld voor het afweergeschut en voor de voor afweer bestemde vliegtuigen. Afweerdienst. Uit het bovenstaande valt al dadelijk te besluiten, dat de werking der verschillende afweermiddelen zeer inéén moet grijpen en het dus noodig is, dat de samenwerking verzekerd is. Het best is zulks te verkrijgen door een éénhoofdige leiding van alles wat tot de luchtafweer behoort. Waar het niet alleen gaat om de bescherming van het strijdend gedeelte der troepen op den grond, maar eveneens om de beveiliging van belangrijke punten in het binnenland, zal het met het oog op de altijd geringe hoeveelheid beschikbare afweermiddelen, aanbeveling verdienen, den afweerdienst terri toriaal te regelen. Een uitgebreid net van observatieposten is noodig, wil men zoowel overdag als 's nachts voldoend snel.gewaarschuwd worden bij het verschijnen van vliegtuigen. Deze posten moeten voorzien zijn van de noodige instrumenten om soort, hoogte, koers, snelheid enz. der machines vast te stellen. Een voor altijd en overal geldend alarmsignaal behoort te zijn voorgeschreven, evenals verschillende maatregelen op dat signaal te nemen, zooals lichten dooven, alarm schuilplaatsen betrekken, brandbluschmiddelen gereed stellen enz. Zoeklichten en afweermiddelen moeten steeds bedrijfsklaar wor den gehouden. 4. MAATREGELEN VAN TUCHT, ORDE EN HYGIENE IN EEN FRANSCH NEGERKAMPEMENT door C. Marcus. Wanorde en vechterij, veroorzaakt door spel en drank. 1. Kaartspelen zijn verboden; een tirailleur (2) in het bezit van kaarten, wordt gestraft; de kaarten worden verscheurd. Tirailleurs, betrapt op spelen, zullen streng worden gestraft; de inzet zal in beslag genomen worden en aangewend hetzij als schietpremie, hetzij tot aankoop vari artikelen ter verbetering der inrichting: wapenrekken, geweervet, carbol, enz. Die aankoop zal geschieden Overgenomen uit G. Prokos, Opérations coloniales III, biz. 182 e. v. (2). Algemeene naam voor Fr. inh. troepen. 177

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 31