wapening, haar kracht zal hebben te zoeken in groote vlotheid in het terrein. Daarin kan zij den vijand overtroeven, want het is het terrein, waarvan zij de eigenaardigheden, en die zijn vele, door en door kent. Geen geweermitrailleurs dus in dezen gedachtengang. En waar wij daarvan zelfs afstand zouden willen doen ter wille van de beweeglijkheid, zal het geen bevreemding wekken, wanneer wij bovendien als ons oordeel uitspreken, dat er ook in andere op zichten verlicht dient te worden wat de uitrusting betreft. O. i. bestaat de mogelijkheid daartoe en moeten sommige voorwerpen van bewapening en bepakking te zwaar of overbodig worden genoemd. In dien zin, dat het nut ervan dat overigens voor enkele gevallen niet wordt ontkend bij lange na niet opweegt tegen het nadeel van voortdurende verhooging van het op het paard drukkende doode gewicht. Wij hebben zuinig te zijn met onze Australiërs 1 Om eenige zaken te noemen. Waar is de cavalerist, die onze sabel niet te zwaar vindt en vast vertrouwt, dat zij in de werkelijkheid een wapen zal blijken, dat aan het doel volkomen beantwoordt En verderzou het aan ernstige bedenkingen onderhevig zijn, per peloton voor een sectie de grasmessen te laten vervallen onderofficieren en smeden van hun poetsgerei te ontlasten; den klauwhamer niet mede te voeren; het aantal afkniptangen te beperken tot hoogstens een per pelotonde reserve-ijzers lichter te maken de patjols te ontdoen van hun massieven ijzeren pik; de reserve-tuigdeelen te verminderen met den singel, de vier fourragestrikken, de sluit- en mantelriemen Voor ons is het antwoord op deze vragen niet twijfelachtig. Ieder dezer maatregelen op zich zelf moge slechts geringe ge wichtsvermindering brengen, te zamen doorgevoerd kunnen zij wel degelijk ertoe bijdragen, dat onze paarden worden gespaard, de beweeglijkheid van het Wapen verhoogd, en dus zijn geschikt heid vergroot voor de uitvoering van zijn taak, zooals wij die ons denkenmet vermijding van het vuurgevecht zien zonder gezien te worden, vlotheid bovenal Op een lichte cavalerie zij bij ons het streven gericht! 7, MITRAILLEURS BIJ DE VOORHOEDE, door S. Het velddienstvoorschrift noch het R. E. Mitr. II geven recht streeks de plaats aan van de mitrailleurs, ingedeeld bij de voor hoede. Bij oefeningen op de kaart en in het terrein worden hieromtrent verschillende opvattingen gehuldigd en o.i. ten onrechte; immers G. V. 1. punt 15 (4) legt ons in dit opzicht eenige beperking op. Evenzoo Huldigen de G. H. en de mitrailleurvoorschriften alle 184

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 38