3. dat men zijn vuur over een breed front moet verdeelen en slechts ondiepe doelen krijgt, hetgeen zeer nauwkeurig schieten en goede waarnemingsmogelijkheden eischt; 4. dat de vijand slechts uit één richting vuur ontvangt en zich daartegen dus gemakkelijker kan dekken. Vermits nu door opstelling van mitrailleurs achter een neven- liggend compagniesvak veelal enfileerend of echarpeerend kan worden gevuurd, waardoor bovengenoemde nadeelen worden ontgaan en verkeeren in evenzoovele voordeelen, verdient een dergelijke indeeling, indien mogelijk, altijd de voorkeur. Uiteraard blijft in dit geval de Cdt. van de Mitr. Cie onder rechtstreeksch bevel van den Bataljons-Commandant. Het kan, op grond van gelijksoortige overwegingen, aanbeve ling verdienen, de mitrailleurs zelfs niet in te deelen in de bataljons-vakken, doch, indien daarvoor tijd beschikbaar is, door den Cdt. der Mitr. Cie een plan van opstelling te doen ontwer pen, waardoor op de terreingedeelten, waar zulks gewenscht wordt (b. v. waar het art. vuur leemten vertoont), mitr. vuur kan worden gebracht. In dit geval is het zelfs meermalen mogelijk om op bepaalde punten vuurconcentratie te verkrijgen, waartoe dan echter een behoorlijke verbindingsdienst moet worden ingericht. In dit geval blijven de mitrailleurs onder rechtstreeksch bevel van den Cdt Mitr. Cie, die van den Reg. Cdt zijn bevelen ontvangt. Hoewel ook bij den aanval een indeeling als laatstbedoeld voordeelig zou zijn, is zij daarbij doorgaans moeilijk door te voeren, omdat het in stand houden van een behoorlijke verbin ding te bezwaarlijk is. 8. TACTISCHE OEFENINGEN, door F. T. (2e vervolg). De Infanteristische verdediging. De voorposten kunnen door de compagnieën in voorste linie of door andere gegeven worden. Aan de eerste methode kleeft het nadeel, dat omdat men nooit weet of zij wel terug zullen komen -öf de voorste secties te zwak worden öf de reserve te klein is. Het vordert eene spoedige opschuiving van reserves en daardoor vermenging van eenheden, iets wat thans meer nog dan vóór '14 vermeden en voorkomen moet worden. In dit geval zijn daarom 188

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 42