begrippen in tijd om te zetten: de artillerie moet na enkele minuten kunnen werken, de stootbataljons na enkele kwartieren, de regi mentsreserve na nog langeren tijd. Aangeteekend moet nog worden (en zoowel blijkens de buiten- landsche oorlogservaring als de eigen manoeuvre-ervaring niet ten overvloede), dat de telefonen alleen dienen om berichten en bevelen over te brengen, doch niet misbruikt mogen worden om de onder commandanten, die het toch reeds volhandig genoeg hebben, op allerlei moeilijke momenten persoonlijk aan de telefoon te roepen. In het verdedigingsbevel is gelast: pt 9. Verbindingsas Kunstweg naar Depok. pt 11. Co posten AB Tjilimbangan. AC id. Bat.-Cdt I Bangbajang. II Tjiboeëuk. III Tjitimboen. Naar aanleiding daarvan legt de Cdt der verbindingssectie het commandonet. Dit omvat: 1. Hoofdlijn Tjimalaka Tjitimboen Depok. 2. Zijlijn a. Tjitimboen Tjilimbangan, b. Naloek Bangbajang. De artillerie legt een artillerienet van den Co-post AC naar den AB, van de batterijen naar de waarnemingsposten, van de Batt- Cdten naar den A. C. en c. q. naar de verbindingsofficieren bij de infanterie of de inf.-cdten, enz. Het net voor de vuurleiding moet daarbij van het overigens benoodigde gescheiden worden. Ten slotte bij de bataljons het infanterienet als een verlenging van het Co net. Het loopt van den Cdt van elk bataljon naar de cieën en zooveel mogelijk onderling van de bataljons naar elkaar Dus bij I: van Bangbajang naar de 4e Cie via de le (Pr. Kembang) en over x' en z (I. G.) naar de 2e Cie en zoo door over ij naar de 3e. Verder naar Co post II bij de Z. M. stelling, c in Tjiboeëuk. Bij II loopt van hier een lijn over de le Cie naar de le batterij bij 634 en via de 3e Cie naar Naloek waar de 4e Cie ligt en waar tevens een schakeling van de regiments-verbindingssectie is. Alle telefonische verbindingen worden optisch verdubbeld. Beantwoording van ingekomen vragen. 1. D. te B. vraagt het volgende: a. Stelt F. T. zich voor, dat het vuur van ir.fanterie-geschut indirect kan zijn, aangezien hij op blz. 55, regel 13 e. v. van boven zegt: „De Pr. Kembang zal voor de vuurleiding van het inf.-geschut in aanmerking kunnen komen". b. F. T. gebruikt het inf.-geschut als geschut voor de nabijver- 193

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 47