Leger. In verband hiermede verzocht von Falkenhayn den Com mandant van eerstgenoemd leger nogmaals zijn rechtervleugel te doen standhouden, en indien uitwijken inderdaad noodig mocht zijn, dit slechts uiterst langzaam, stap voor stap te doen uitvoeren. 28 September des morgens vroeg begaf von Falkenhayn zich naar den toren der Prot. Kerk te Hermannstadt, waar hij den Commandant van het XXXIXe Res.-Korps aantrof. Deze berichtte, dat de 187e Div. goed terrein won, hetgeen met den kijker ook was waar te nemen. Ook van de 51e Honved-Div. en van de 76e Res. Div. werden goede berichten ontvangen, zooals ook bleek bij een bezoek aan de staven van die divisie. Ook de vooruitgeschoven cavalerie kon vooruitdringen naar het W. Merkbaar verminderde van uur tot uur de Roemeensche weer stand. Het Alpenkorps had dien dag een zwaren strijd. Uit het N. en uit het Z. werden zijn betrekkelijk zwakke groepen aangevallen, zoodat von Falkenhayn het lang niet zeker achtte, dat het korps zou kunnen standhouden. Van den linkervleugel kreeg hij slechte berichten. In den afge- loopen nacht hadden de Roemenen de linie van het 18e Reg. Huz. bij Oprea Kcrcesora van het O. af ingedrukt. Daar deden de Duitschers een tegenstoot; des middags waren de Roemenen nog niet verder doorgedrongen. Daar hielden de Duitschers dus nog stand. Maar de 6e O.-H. Cav. Brig, op den linkervleugel van het cavaleriekorps was des morgens door een overmachtigen vijand aangevallen. De links van haar staande 71ste O.-H. Div. was uit haar stelling bij Bekokten geworpen, hetgeen den terugtocht van genoemde brigade ten gevolge had. Zij was in N. W. richting langzaam teruggegaan. Daarop had de vijand ook tegenover het front der 7e O.-H. Cav. Brig, de Alt overschreden en haar terug gedreven. Dien dag bereikte hij op dat front evenwel nog nergens de Rohrbach. Mi->; Terwijl von Falkenhayn deze berichten naging, ontving hij nader bericht, dat de 71e Div. achter de linie Jakobsdorf-Henndorf terug moest. Waarschijnlijk zou zij ook daar niet gedurende langen tijd kunnen standhouden. De vijand werd eenige divisies sterk geschat. Door dezen terugtocht zou de 89e Div. zeer bemoeilijkt worden. Erger was, dat door die beweging de Roemenen geheele vrijheid van handelen zouden krijgen. Onmiddellijk stelde von Falkenhayn zich in verbinding met den Commandant van het le O.-H. Leger, die nu de 71e Div. last gaf halt te houden in de lijn Steinberg-Arkeden. Daardoor moest een gat van 20 K. M. breedte ontstaan tusschen den linkervleugel van het 9e en den rechtervleugel van het le O.-H. Leger. Echter had de 89e Div. reeds des middags haar doel Jakobsdorf- Henndorf bereikt. 151

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 5