accompanying batteries" en „accompanying guns Van „accompanying artillery" in het algemeen wordt gezegd: „lts use is specially indicated when observation and communication for the supporting artillery becomes disrupted due to battle conditions and when the engagement is likely to resolve itself into a series of more or less local engagements. is employed also, especially in deep penetrations, to overcome the islands of local enemy resistance that the supporting artillery has failed to sufficiently crush and for which the infantry auxiliary weapens lack the desired power". Wat betreft de verschillen tusschen accompanying guns (a. g.) en accom panying batteries (a.b.) wordt vastgesteld Het a.g. staat onder de bevelen van den Bataljons Cdt, de a.b. onder die van den Regiments Cdt. Het a. g. verplaatst zich met meer en kleiner sprongen naar voren dan de a. b. Het a.g. kan, doordat het weinig ruimte inneemt,tusschen de infanterie door manoeuvreeren en hindert deze infanterie niet, hetgeen bij de a.b. juist andersom het geval is. Het a.g. vuurt als regel op zeer korte afstanden en met directe richting. De a.b., door zijn grootere zichtbaarheid en trefbaarheid gebonden aan maskers, als regel met indirecte richtingen op het bovenstaande volgt, dat in Amerika de accompanying artillery niet wordt beschouwd als een „infantry auxiliary weapon dus met het karakter draagt van hetgeen wij verstaan onder infanterie-geschut. De slotconclusies van het artikel zijn: „Accompanying Artillery is utilized under our present system when it appears that the supporting artillery as such is unable to give the desired supportmarked tactical differences exist between the proper use of accompanying guns and ac companying batteries and a tendency has now appeared toward deve loping self-propelled guns, particularly for use as accompanying guns In „From the Atlantic to the Pacific" worden de wederwaardigheden beschreven van een dertiendaagschen marsch eener bergbatterij door de nog niet in kaart gebrachte wildernissen van de landengte van Panama, ZU,'Organization of a liaison detail for a battalion of light artillery' be handelt de veelbesproken verbinding tusschen infanterie en artillerie. De schrijver bouwt uit de behoeften die de praktijk aan die verbinding stelt een „liaison detail" voor een afdeeling divisie-artillerie op, vooropstel lende dat de artillerie Afd. Cdt. verbinding moet hebben zoowel met de voorste afdeelingen der infanterie als met den ïnfanterie-Reg. Cdt. Terecht wordt er op gewezen dat de Inf. Regt. Cdt. zich terwille van een goede verbinding eenigermate naar de artillerie moet schikken en steeds er van doordrongen moet zijn, dat een artillerie-commandopost maar niet ieder half uur verplaatst kan worden. Schrijver komt tot een formatie voor het verbindingspersoneel eener afdeeling divisie-artillerie welke in staat stelt een eenheid van voldoende sterkte te detacheeren naar de Inf afdeelingen in voorste lijn, ^erwij' een tweede eenheid van gelijke formatie, indien zulks noodig is, verband houdt met het lnf. Regt. Commando, n.l. indien dit door bijzondere omstandig heden niet in de onmiddellijke nabijheid van den art.-commandopost is opgesteli, maar bovendien en vooral om de eerstbedoelde eenheid in voorste lijn, welker dienst uiteraard zeer zwaar zal zijn, af te lossen. Het tijdschrift bevat vervolgens een verslag van de Colorado endurance ride, waaruit wederom blijkt de superioriteit van het bloedpaard voor dergelijke prestaties. Aanbevelenswaardig komt ons de wijze voor waarop de jury de binnengekomen paarden op conditie keurde, n.l. door ieder van deze paarden te doen rijden door een uitstekend ruiter. „It is a certain method of learning how much is left in a horse and how heis going In Current Field Artillery Notes" wordt onder het hoofd „The work of the Field Artillery Board" het periodieke overzicht der beëindigde en nog in gang zijnde proeven bij de mobiele artillerie gegeven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 63