zou laatstgenoemd leger met zijn in de lucht hangenden linker vleugel ook niet lang meer W. van het bekken der Czik en der Gyergyö kunnen blijven en was een spoedige terugtocht naar den Gyimes-pas te voorzien. Van de troepen in het Szurduk-gebied werd vernomen, dat sinds 30 September de Roemenen voortdurend waren aangevallen en van stelling tot stelling teruggeworpen, zoodat zij op 5 Oc tober niet alleen het bekken van Petroseny prijs gaven, maar tot op den kam van het gebergte terugtrokken. Voor 6 October werd aan het XXXIXe Res. Korps gelast om door te rukken. Het le Res. Korps moest Reps nemen en dan zoo spoedig mogelijk met de hoofdmacht der 71ste Div. overhet Bo^at-zadel, met een flankdèkking over Matefalva, oprukken. De& 89ste Div., die ver uit elkaar was getrokken, moest Z. van Heviz woiden verzameld en daarna de 71ste volgen. Bij het Cav. Korps maakte de toestand der paarden het nood zakelijk, aan dat korps slechts een beperkte opdracht te ver strekken. Daarom kreeg het bevel den vijand over de lijn Palos Meburg terug te werpen en daar zijn eveneens ver uiteen ge rukte afdeelingen te verzamelen. Het 1ste O.-H. Leger kreeg last om den vijand niet alleen recht streeks te vervolgen, maar, aangezien daarvan op de nauwe bergwegen weinig succes was te verwachten, moest het op den rechtervleugel een sterke groep vermen, die in staat zou zijn in het daar gunstiger terrein den tegenstand sneller te breken. Daardoor zou men in de gelegenheid komen de Roemenen van hun terugtochtsweg af te dringen. 6 October doorschreed het XXXIXe Res. Korps zonder ont moeting met den vijand het Geisterwald had echter des avonds de O. uitgangen bij en Z. van Schneckenbach nog niet bereikt. Een colonne Van de 187e Div. bereikte Krebsbach De 71ste Div. nam bij het aanbreken van den dag Reps. Ue terugtrekkende Roemenen beproefden bij Homorod-Köhal om we der stand te houden, maar de aankomst van de voorste deelen der 89ste Div. bij Heviz deed hen blijkbaar daarvan afzien. De terugtocht werd snel voortgezet. Een vervolging werd door de 71ste Div. niet ingezet; de hoofdmacht was te zeer uitgeput slechts een kleine afdeeling rukte door naar Matefalva. In verband met die uitputting werd toegestaan, de 89ste Div. vóór de 71ste te plaatsen. Des avonds laat bereikte eerstge noemde divisie met de voorste troepen het Bogat-zadel. Het Cav. Korps had geen aanraking meer met de snel in U. en Z O richting terugtrekkende Roemeensche Cavalerie. Ook het 1ste O.-H. Leger meldde, dat de vijand tegenover het geheele front terugtrok. Evenwel werd ook gemeld, dat steeds uit Z. richting tremen met troepen naar Kroonstadt reden. 227

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 13