avonds had zij met de hoofdmacht Weidenbach, met een afdeeling Neustadt bereikt. De 187ste Div. marcheerde van Schneckendorf over Neudorf, met de bedoeling verder op te rukken over Petersberg, om zich dan tegen Kroonstadt en den pasingang te wenden. Daar echter op geen vijand werd gestooten, daarentegen rookzuilen bij het station van Kroonstadt er op wezen, dat de Roemenen bezig waren voorraden te vernietigen of stadsgedeelten in asch te leggen, terwijl de 51ste Honved-Div. Zeiden nog niet was gepasseerd, wilde de commandant der 187ste Div. de bezetting van Kroonstadt niet meer vertragen. Hij kreeg toe stemming om van den omweg over Petersberg af te zien en onmiddellijk over Helsdorf en Mehkertek op te rukkennaar Petersberg zou slechts een flankdekking gaan, omdat flank en rug voldoende gedekt werden geacht door de richting, waarin het lste Res. Korps oprukte. Toen de voorste afdeelingen de Burzenbach wilden overschrijden, deden de Roemenen van uit het Z. een tegenstoot, die evenwel door het artillerie-vuur werd afgeslagen. Eerst na hardnekkigen strijd kon de voorhoede des avonds den N. rand yan Kroonstadt binnendringen. Daarmede was de tegenstand der Roemenen echter niet gebroken. Gedurende den geheelen nacht duurde de strijd in de huizen en straten voort. Ook de flankdekking, bestaande uit 1 bataljon Infanterie, 1 afdeeling veldartillerie en zware artillerie, ondervond sterken tegenstand. Uit de richting Honigberg werd verrassend artillerie vuur tegen haar afgegeven, dat haar dwong zich aan de Weiden bach te ontwikkelen, welke zij echter niet kon overschrijden. Het scheen alsof een sterke Roemeensche aanval uit Petersberg werd voorbereid. Voorloopig was niet uit te maken, of hiertoe troepen werden gebruikt, die voor het lste Res. Korps waren teruggegaan, of door het N. Leger afgezonden versterkingen, of versterkingen van de hoofdmacht van het 2e Roemeensche Leger. De invallende duisternis maakte hier een eind aan het gevecht. Bij het lste Res. Korps bereikte de 89ste Div. 's avonds laat Mariënburg, de 71ste Div. Köpecz met de voorste afdeelingen. Uit de door het Cav. Korps gezonden inlichtingen scheen te blijken, dat de voor dat korps teruggetrokken Roemeensche af deelingen te Sepsi Szt. György halt hadden gemaakt en zichten deele naar Kroonstadt hadden gewend. Het korps had den rechtstreekschen weg naar Barot niet kunnen gebruiken, aangezien deze smalle weg door de 71ste Div. werd gevolgd. Het was daarom N. omgebogen en had des avonds Homorad Ujfalu en Szt. Pal bereikt. Met de Roemeensche cavalerie had het weinig voeling kunnen houden. Op een tijdige mede werking van het Cav. Korps bij Kroonstadt kon niet meer worden gerekend. Van het lste O.-H. Leger werd bericht ontvangen, dat de 229

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 15