281 Sa dotation en projectiles sera aussi beaucoup plus faible, moins variée et plus difficile a entretenir! En second lieu, les conditions du problème n'ont pu être étudiées minu- tieusement a 1 avance, comme dans le cas de guerre de positionles fronts sont plus vastes et partout règne l'incertitude. Force est done de décentraiiser, de rendre la bride aux subordonnés, tout en se ménageant Ie moyen de reprendre la direction de l'ensemble si les evenements ['exigent, ce sont ces considérations qui justifient le partage de 1 artillerie divisionnaire en deux groupemenls différents action d'ensem- ble, appui direct." En verder op ,,11 peut assurément se produire des cas oü il sera avantageux d'employer toute I artillerie légère en appui direct, soit que les objectifs d'action d ensemble manquent, soit que, de par le nombre des bataillons engagés et les circonstances locales, il paraisse préférable de sacrifier Taction d'ensemble au bénéfice de Tappui direct." Toch waarschuwt hij, slechts in uiterste gevallen hiertoe over te gaan want de divisie-commandant is de artillerie, die hij eenmaal heeft uitge geven voor appui direct, kwijt, niet de vuurmonden, want die kan hij desnoods ten allen tijde terugnemen, maar wel de onderwijl verschoten munitie! Hij wijst er op, dat de artillerie d'appui direct bij den aanval fn hoofd zaak de volgende diensten zal moeten bewijzenopruimen van mitrail leurnesten, waarvan de plaats slechts zeer onnauwkeurig bekend zal zijn, het voorbereiden van den aanval op weerstandskernen, het afslaan van partieele tegenaanvallen enz. Hij verwijst naar een nota van den Inspecteur Général de l'Artillerie van 1922, waarin deze er op wijst, dat het afgeven van juistheidsvuur op mitrailleuropstellingen groote uitzondering zal zijn, omdat men er de juiste plaats niet van weet en dat de artillerie d'appui direct „aura été réduite a declencher un tir sur zóne qu'elle sera dans l'impossibilité de réaliser, faute de munitions dat dan de eenige oplossing wordt„une concentration generale sur la zóne reconnue „occupée". Daartoe is echter noodig het centraliseeren van het commando over een groot deel der artillerie. Na ook nog aanhalingen te hebben gedaan uit het bekende boek van den generaal Herr, komt schrijver tot de conclusie, dat het uitgeven van artillerie d'appui direct tot een minimum moet worden beperkt en dat „concentrée dans la main de ses chefs, l'artillerie donne Ie rendement maximum et ses munitions sont le plus avantageusement utilisées." De chef d'escadron Schneider vervolgt zijn artikel over „L'emploi de 1 artillerie légère puissante." De chef d escadron Buchalet bespreekt in zijn „Note sur la préparation des tirs", de middelen waarover wordt beschikt om volledige vuurvoor- bereiding te verkrijgen en dus „tirs exécutés sans réglage" af te geven. Hij zoekt verbetering in wat tot heden op dat gebied verkregen kon wor den door: verbetering der bestaande projectielen en buizen, meer stabiliteit van het kruit, nauwkeuriger methoden voor de topografische verkenningen door de artillerie, verbetering der schootstafels en organisatie van het vuur in de groep. Luitenant Ferrier geeft middelen, om de sections de repérage par le son geschikter te maken voor den bewegingsoorlog, dan ze nu zijn. In Renseignements divers" treffen we enkele gegevens aan over proeven, gehouden met „véhicules électriques a accumulateurs", pogingen, om zooveel mogelijk de benzineverslindende voertuigen „a moteur d essence te vervangen. Voorloopig wezen die proeven uit, dat camions het voordeeligst electrisch gedreven kunnen worden. In Amerika zijn goed geslaagde proeven genomen met hoefijzers uit '.'duraluminZe zijn echter te duur voor gebruik inden troep. Het gewicht is 1/3 van dat der gewone hoefijzers 1

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 67