283 von General-Lt. von Altrock. Op beknopte wijze worden hierin de in die voorschriften neergelegde beginselen naar voren gehaald. Mitteilungen 1923 November-December. Het artikel „Zur Psychologie der Disziplin" wordt beëindigd. Wij kunnen de verleiding niet weerstaan een daarin voorkomend citaat van Blücher, den persoonlijken moed betreffende, over te schrijven: ,,Wenn der erste Kanonenschusz fallt, haben wir einer wie der andere nicht für einen Kreuzer Courage und mochten herzüch gern ausreiszen. Aber jeder weisz, dasz er ein Hundsfott ist, wenn er davonlauft, und die Furcht, ein Hundsfott zu werden, ist gröszer als die Furcht vor dem Tode. Daher lauft man nicht davon ist man erst im Feuer drin, so findet sich das übrige von selbst und es heisztVorwarts „Die Kampfe urn den Col di Lana 1915/16" wordt in dit nummer eveneens afgesloten. The army Quarterly January 1924. In de inleiding geeft de redactie eenige beschouwingen over den in'vloed van de nieuwe regeering op de leger- zaken en zegt: „We trust that a change of Gouvernment will have no unfortunate results for the Army. It is difficult to believe that any thinking man whose fate it may be to become Prime Minister of this country at a time like the present would run the risk of making any further reduction in our military strength. The fighting services have always been the recog nized prey of the political economists who, except in moments of national crisis, are too apt to loose sight of the obvious reasons which necessitate their maintenance-factors which govern the size of premium which has to be paid in the way of national insurance. But whatever may be the pressure brought to bear upon him, we are hopeful that any statesman, who is entrusted by His Majesty with the responsibility of government, will remember that his first duties are to ensure the defence of this country against foreign agression and to maintain the integrity of the British Empire." Daar het Engelsche volk over het algemeen met beide voeten op den grond staat, gelooven wij, dat steller van het bovenstaande niet zoo teleur gesteld zal worden als anderen in andere landen, die op dezelfde wijze zouden denken. Het nummer bevat in de eerste plaats een vertaling van een stuk van generaal Cadorna „The end of a Legend" waarin door dien bevelhebber een- einde wordt gemaakt aan de legende dat het standhouden der italiaansche troepen aan de Piave geschiedde tegen het advies van Foch in, dat deze een definitief standhouden aan de Tagliamento zou hebben aanbevolen en ook, dat zonder diens persoonlijken invloed het Italiaansche leger zelfs verder dan de Piave teruggetrokken zou zijn. In „The other side of the hill" wordt de Somme-slag 1916 besproken aan de hand van Duitsche zoowel als Engelsche gegevens. Lieut-Coionel Mackinnon schrijft over „the Moplah Rebellion 1921-1922, die hij noemt: „the most serious rebellion that India has known since the Mutiny". Eigenaardig is de volgende zinsnede, nadat eerst vermeld is geworden, dat de aanmaak van blanke wapens het Civiel Bestuur op komende moeilijk heden had gewezen en de civiele autoriteiten om militairen bijstand hadden gevraagd voor het opsporen dier wapens. „On the 20th of August 1921 Captain Mc. Enroy, commanding at Calicut, proceeded with one hundred man, practically his whole force, to Tirurangadi to assist the police in searching for arms. He was met by an unfriendly mob and found himself in the unenviable position which invariably arises on such occasions. Martial law had not then been proclaimed and his force had only been called out to assist the civil authoritieshe was unable, therefore to take prompt and stern action, a fact which resulted in the initiative being taken by the mob. As soon as he was attacked the Captain was able to take measures for he defence of his troops, but he only succeeded in extricating his force with great difficulty, two officers and several men being killed, some rifles and ammunition being captured by the rebels."

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 69