Dienst. De credieten worden hem dan ook in totaal door den- Minister van Koloniën gedelegeerd. Het intendance-personeel bestaat uit: het Korps officieren der Intendance, het Korps officieren der Administratie, het korps bur gerlijke ambtenaren van het commissariaat en van de boekhouding,, de afdeeling commiezen en militaire werklieden, het burgerper soneel werkzaam in de magazijnen en bureaux. Het aantal Intendance-officieren van het koloniale leger bedraagt: Intendants-généraux (divisie-generaal) 4 voor den lnten_ Intendants-militaires (brigade-generaal) 7 i dancedienst bij Sous-Intendants de 1 re classe(kolonel) 25 f froepen^nF^an^ 2e (luit kolonel) 29 krijk, de expedi- A 36 - Moor) 32 Saïhten'em Adjoints a l'Intendance (kapitein) 14 J in de Koloniën.. Totaal 111 De bezettingstroepen in Rijnland en de expeditionnaire korpsen zijn overal, uitgezonderd in China, samengesteld uit koloniale en Fransche troepen, welke niet in afzonderlijke formaties zijn ge groepeerd. De sterkte aan personeel van de diensten bij de koloniale- troepen is in beginsel vastgesteld naar de verhouding in sterkte van die troepen tot de totale troepenmacht. In Marokko, de Levant, Constantinopel en Rijnland bestaan geen afzonderlijke koloniale Intendances, doch alleen gemengde Inten dances, welke dus belast zijn zoowel met de administratie der Fransche als der koloniale troepen. De directie is toevertrouwd aan een hoofdofficier der Intendance van het Fransche leger in Marokko, de Levant en Constantinopel, en aan een hoofdofficier der Intendance van het koloniale leger voor de bezettingstroepen in Rijnland. In Algerië en Tunis behooren de daar aanwezige brigades kolo niale troepen tot het 19e Legerkorps en zijn in administratie bij een Sous-Intendant van het Fransche leger. De troepen worden van het noodige voorzien uit het koloniale magazijn te Marseille, dan wel uit de verschillende magazijnen ter plaatse. In de groep Indo-China wordt de Directie der Intendance uitgeoefend door een Directeur der Intendance van die groep te- Hanoi (eveneens van den Gouverneur-Generaal en van den Com mandant-supérieur). Hij wordt in zijn dienst bijgestaan door een Sous-Intendant de lre classe als adjunct, die de werkzaamheden der bureaux regelt en voorts belast is met de personeele aange legenheden en de mobilisatie. Het w°rk wordt verricht in 3 bureaux, elk geleid door een officier der Administratie als bureauchef, t. w._ le Bureau: levensmiddelen, fourrages, kleeding, kampements goederen, slaapfournituren, harnachement, verlichting, aanschaf fingen en materieel; 2e Bureau: soldijen en transporten; 312

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 26