3e Bureau: verificatie, ordonnanceering enz. De Sous-Intendants zijn geplaatst in de garnizoenen vastgesteld bij besluit van den Gouverneur-Generaal, op voorstel van den Commandant supérieur. Dit besluit regelt het ressort van iedere Sous-Intendant en, indien er meerdere Intendances op één plaats zijn, de verdeeling der werkzaamheden onder hen. Te Hanoi bestaan o. a. 4 en te Saigon 3 Intendances. Als regel is de dienst van het materieel toevertrouwd aan den oudsten of hoogst in rang zijnden Sous-Intendant ter plaatse. Iedere Sous-Inttndar.t heeft onder zijne bevelen een of meer Administratie-officieren, commiezen, werklieden enz., een en ander afhankelijk van den omvang der te verrichten werkzaamheden. De oudste Administratie-officier is belast met de leiding der bureau- werkzaamheuen en de verdeeling van het werk. De adjoints a l'Intendance treden nimmer op als zelfstandig chef, tenzij tijdelijk ter vervanging wegens ziekte van een Sous- Intendant. Zij worden als regel voor eenigen tijd tewerkgesteld, hetzij op een der Intendance-bureaux, hetzij op het bureau van den Directeur, om zich van den gang der werkzaamheden op de hoogte te stellen. De adjoints worden dus eigenlijk niet als volwaardig Intendance-officier, doch als leerling aangemerkt en blijven gewoonlijk dan ook slecnts kort in deu Kapiteinsrang. De Int. Dienst beschikt over centrale en gewestelijke magazijnen, soms ook over garnizoensmagazijnen. De centrale magazijnen onderscheiden zich van de andere hierdoor, dat zij de uit Frankrijk aangevoerde en de aangeschafte goederen ontvangen, en deze daarna over de andere inrichtingen verdeelen. Voor den dienst van levensmiddelen en fourrages, kleeding, kampementsgoederen en nachtligging bestaan öf afzonderlijke öf gecombineerde magazijnen. Het aantal wordt bepaald door den Minister van Koloniën op voorstel van den Commandant-supérieur. De Directeur der Intendance moet zijne correspondentie, bestemd voor de Ministers van Oorlog en van Koloniën, indienen door tusschenkomst van den Commandant supérieur (uitgezonderd indien hem door genoemde autoriteiten rechtstreeks inlichtingen worden gevraagd). Laatstgenoemde moet die correspondentie in originali doorzenden door tusschenkomst van den Gouverneur- Generaal. De briefwisseling bestemd voor den Minister van Oorlog wordt eerst gezonden aan den Minister van Koloniën. Alle opeen volgende autoriteiten geven, zoo noodig, hun advies op de gedane voorstellen. De hoogst in rang zijnde Sous-Intendant te Saïgon voert den titel van Directeur der Intendance van Cochinchina en Cambodja. Hij is evenwel geen hulp-ordonnateur en kan geen rechtstreeksche briefwisseling voeren met den Commandant supérieur en de Ministers, doch hij staat onder de bevelen van den Directeur der Intendance van de groep Indo-China te Hanoï. De instelling van dit directeurschap is geschied op grond van den grooten afstand 313

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 27