onderafdeeling, onder de technische leiding van den Directeur der Intendance. Op de hoofdplaats van elke afdeeling is een afdeelingscomite, dat dezelfde rol speelt als in Frankrijk het departementale comité en ook eene overeenkomstige samenstelling heeft (n. 1. met 2 per manente commissies, de eene voor de waardeering der hulpbionnen en de andere belast met de voorbereiding der exploitatie). Er zitten evenwel 2 Intendance-officieren in, n. 1. de Directeur der Intendance en de Sous-Intendant van den levensmiddelen-dienst der onderafdeeling. Te Algiers heeft daarin voorts zitting de chef van den statistischen dienst in Algerië. De commissies van ontvangst zijn gelijk als in Frankrijk. Men onderscheidt voorts de algemeene en de onmiddellijke voorberei ding. De algemeene voorbereiding is toevertrouwd aan de afdee- lingscomités. -ut* Met de onmiddellijke voorbereiding zijn belast: a. de generaal, commandant van het 19e Legerkorps vooi wat betreft de schatting der benoodigdheden en de vaststelling der- zones, waaruit die benoodigdheden moeten worden bijeengebracht (algemeen ravitailleeringsplan) b. iedere Sous-Intendant in zijne administratieve onderafdeeling, voor wat betreft de verwezenlijking der contingenten. De Minister van Oorlog stelt den Commandant van het 19e Legerkorps in kennis met de hoeveelheden van de speciale be hoeften welke in beginsel bestemd behooren te worden voor het moederland. Hij stelt voorts, behalve het algemeen ravitailleerings plan de plans vast voor de ravitailleering der vestingen. De benoodigde hoeveelheden worden onder de afdeelingen ver deeld naar gelang hunner hulpbronnen. Voor elke afdeeling wordt een 'tableau de notification" samengesteld, hetwelk de vereischte gegevens bevat omtrent de door die afdeeling te leveren grond- stoffen, zoomede de benoodigde aanwijzingen omtrent de termijnen van verwezenlijking en de bestemming der voorraden. De tableaux de notification" worden met de afdeehngsplans ter kennisneming gezonden aan den Gouverneur-Generaal van Algerië, die op die wijze kan nagaan, of bij de samenstelling wel voldoende rekening is gehouden met de behoeften der bevolking. Hij lokt de noodige wijzigingen uit, indien zulks n. z. m. met het o-eval mocht zijn. Bij verschil van meening tusschen den Gouver neur-Generaal en den Commandant van het Legerkorps beslist de Minister van Oorlog. De Commandant van het 19e Legerkorps regelt de transporten per spoor door vaststelling van tableaux. De prijzen voor aankoop „a caisse ouverte" worden bepaald door den Gouverneur-Generaal, na den Gouvernements-raad te hebben gehoord. Tunis Een ravitailleeringscomité ingesteld te Tunis is, onder 323

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 37