Aannemende dat in het Soemedangsche niets is te verkrijgen of mag worden aangeschaft, zijn voor den opvoer van die hoe veelheid noodig, rekenende op een netto rendement van 9/10 van het laadvermogen voor de levensmiddelen, 4/5 voor brandhout en 2/3 voor hooi en padi 10 15000 voor levensmiddelen X34 bakauto s 9 500 u 28000 brandhout 5/4 X70 w 23000 hooi en padi 3/2 X 69 Uit vorenstaande cijfers komt wel duidelijk naar voren van hoeveel belang het is, wanneer voor brandhout, gras en padi van plaatselijke voorraden kan worden gebruik gemaakt. Tevens blijkt hieruit de wenschelijkheid om, evenals voor vleesch, de noodige vrachtwagens uit te rusten voor het vervoer van deze volumineuse artikelen, wil de vracht in evenredigheid zijn met het laadvermogen van den auto. Men vergelijke bovenstaande cijfers van het benoodigde aantal bakauto's eens met de in de bestaande oorlogsorganisatiën (tabel IX sub 111) voor de verplegingstreinen van een brigade uit getrokken transportmiddelen, rekening houdende met bijlage C 111 van het Vpl. V. en met de sterkteverhouding brigade-divisie. Welke transportmiddelen gebruikt zullen worden, hangt in de eerste plaats af van de gesteldheid van den te volgen weg en van hetgeen men ter beschikking heeft. In ons geval, waarbij de troepen te bereiken zijn langs een goed verharden weg, bestaat tegen het gebruik van vrachtauto's met grooter laadvermogen dan de bakauto's (500 KG.) geen bezwaar. 7. Belading van de transporten. ,,De regelingsafdeeling is het orgaan, dat in beginsel belast „is met het in de vereischte verpakking op de etappenaanvangs- „stations ter verzending gereed stellen van alle op te voeren „benoodigdheden" 32 R. A. A Deze verpakking behoort te geschieden in de stapelmagazijnen (Zie ook de Februari-aflevering van het I. M. T. 1922 bladzijde 38), welke onder het beheer staan van den Hoofd-lntendant. Aannemende dat de etappen-eindpunten, zoo eenigszins mogelijk, tevens zullen zijn (hoofd) verstrekkingsplaatsen, waarvan er, in verband met de legering van den troep, meerdere zullen worden aangewezen, dan verdient het m.i. aanbeveling de beschikbare auto's in secties te verdeelen, elk bijv. voor 1000, 1500 of een ander meer met een economisch gebruik van de auto's overeenkomend aantal rantsoenen. Niet dus een bepaald artikel op één of meer De opgegeven breuken zijn niet proefondervindelijk vastgesteld. 336

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 50