Legok voor I. R. 2. Tjibeureum I. R. 3. Divisie-staf en verb.-compagnie. Pasantren pi. 34'/2 artillerie, cavalerie, genie en hoofd- verbandplaats. (Het detachement „Tjampaka" fourageert te Tjitimboen). Het legeringsbevel is wel vroegtijdig afgekomen. Dat zal nog wel eens anders zijn en ik waag het te veronderstellen, dat in vele gevallen, lang voordat het legeringsbevel bekend is, de verplegingsofficieren op zoek zullen zijn naar de (hoofd)ver- strekkingsplaats, waarvoor de Intendant tijdig de gunstige ge legenheden zal hebben verkend. De Intendant heeft aan den Commandant van den etappen- auto-trein te Soemedang laten verzoeken naar Tjimalaka door te rijden. De autotrein wordt aldaar gesplitst in 4 deelen te beginnen met het deel bestemd voor Legok, daarna voor Tjibeureum en vervolgens voor Pasantren. Aangezien de belading uiteraard niet overeenkomt met het aantal aldaar benoodigde rantsoenen, wordt het te veel afgeladen, hetgeen evenals de rest van den auto treinbestemd is voor het detachement Tjampaka. Voor de ver deeling van het versche rundvleesch zullen bijzondere maatregelen moeten worden getroffen (hakblok, gereedschappen, slagers). Aangezien de Intendant de verantwoordelijkheid draagt voor de verstrekkingen aan den troep, gaat als zijn vertegenwoordiger bij elke sectie één man kader mede van zijn verplegingstroep, zijnde een korporaal- of sergeant-schrijver, aan wien dus feitelijk de leiding bij het fourageeren is opgedragen. Men behoeft slechts de distributie bij een brigade-manoeuvre te hebben bijgewoond om in te zien dat deze gang van zaken niet deugt. De Intendant behoort de beschikking te hebben over de noodige magazijn meesters c. q conducteurs, waarvan het noodige gezag uitgaat. (De Korpskwartiermeesters zijn „belanghebbenden ter andere zijde"). Te Legok, Tjibeureum en Pasantren geschiedt het fourageeren op den grooten weg. De vrachtauto's worden daartoe met de noodige tusschenruimte opgesteld en liefst zoodanig dat—c. q. door wegbreken van hindernissen de bagagekarren naast de auto's kunnen fourageeren, aan de van den weg afgekeerde zijde. Is zulks niet mogelijk, dan zullen de fourageerende treinkarren tusschen de auto's moeten worden opgesteld, om het verkeer op den weg niet tot stilstand te brengen. Hoe zullen de fourageerende afdeelingen in afwachting van het fourageeren worden opgesteld Ook dit punt is van voldoende gewicht om een oogenblik daarbij stil te staan. Zoo eenigszins mogelijk zullen de karren van den grooten weg moeten worden geweerd. Aangezien verder iedereen het eerst zal willen worden geholpen, zou een ordelijk verloop van de distributie in de hand 339

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 53