De verpleging van het Legioen 2 en 3 levert voor den 2en de moeilijkheid op, dat het fourageeren aan den grooten weg te Pakatjangan in de voorste linie gelegen uitgesloten is. De aanvoer zal dus moeten plaats hebben uit het Zuiden. Waar deze weg ook niet voor bakauto's geschikt is, zullen de bagage karren moeten komen fourageeren te Bodjong (klappertuin) op 3>/2 paal afstand gelegen van Bab. Panggaroan. Aan den Et. Insp. is verzocht de vivres voor het Legioen afzonderlijk op te doen laden. Te Soemedang opvangen. Om aan den opvoer van brandhout voor het Det. te ontkomen, worden aan den Et. Insp. eenige werkploegen gevraagd om plaatselijk in de behoefte aan brandhout te voorzien (bijlen, trekzagen). Geen vruchtboomen omhakken. Aangezien voorbij Depok het gebruik van zware vrachtwagens is uitgesloten, is, ofschoon werd aangegeven dat de het Det. aangewezen stelling geruimen tijd bezet zal moeten blijven, de toestand onder de oogen gezien, die voor den opvoer van het Det. bij eventueel voortrukken zal ontstaan. Zoolang daarbij de harde weg Tjimalaka Depok door de bagagekarren kan worden bereikt, is de opvoer met zware vrachtwagens mogelijk. Daarna zal öf van bakauto's, of van draagpaarden moeten worden gebruik gemaakt, althans voor sommige afdeelingen. Met deze even tualiteit is door den Et.-lnsp. rekening gehouden, waartoe voor raden, bakauto's en draagpaarden te Soemedang worden gereed gehouden. Toch zal daartoe eerst worden overgegaan, wanneer het reserve-rantsoen vivres uit den B. T. zal zijn opgebruikt, van wege de groote moeilijkheden aldus aan den opvoer ver bonden. Brandhout zal daarbij plaatselijk moeten worden verkregen, desnoods door afbraak van een huis (onteigening). Zoo spoedig mogelijk zal alsdan de aanvoerlijn naar Tjonggeang worden verlegd. Te Tjitimboen wordt een veldcantine opgericht. De organisatie van den cantinedienst zal een onderdeel uitmaken van het E. en V. Tot zoover de verpleging van de le Divisie en het Det. Tjampaka op den len September. Vorenstaande wordt zonder eenige pretentie gegeven als een schets van de verpleging onder de gunstigste omstandigheden. Schrijver dezes houdt zich gaarne aanbevolen voor critiek, bij de beantwoording waarvan gelegenheid zal zijn dieper op een en ander in te gaan. F. de B. 341

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 55