Vervolgens drukte H.M. bijzonder haar vreugde er over uit, dat dit kunstwerk door de nationale industrie zou worden vervaardigd.. Zij stelde het geschenk „op zeer hoogen prijs" en verzocht den leider der deputatie „Haren dank en Hare erkentelijkheid aan het geheele Officierskorps te willen overbrengen", en gaf „de ver zekering dat Zij de daden van het Indische Leger steeds had gevolgd en zou'blijven volgen". Na deze woorden reikte H.M. opnieuw den leider de hand en verzocht dezen de overige Offi cieren aan Haar te willen voorstellen. Met een handdruk en enkele woorden werden ook de overige Heeren door H. M. bedankt, waarna de audiëntie was beëindigd. In afwachting van nadere verantwoording, na verificatie, moge t. avan de fondsen het navolgende worden aangeteekend. Uitgaven: Aan honorarium aan den ontwerperf 1000. eommissiereis door idem200. Verzendingskosten ontwerp naar T. Priok43.47 Honorarium en reiskosten geraadpleegde deskundige in zake gobelinwerk (Mevr. Scavers te Klaten). 50.43 Aan circulaires31.20 Verzendingskosten aanvullingsteekeningen Priok8.95 Uitgaven in Nederland voor porti, reis deputatie245. Kleine uitgaven in Indië (telegrammen en porti)18.05 Totaal f 1597.10 Saldo creditf 4395.82 waarvan reeds een bedrag van f 4000.Ned. Courant naar Neder land werd gezonden. Ter toelichting van de verzendingskosten van het ontwerp en de aanvullingsteekeningen diene, dat bij de verzending daarvan naar Nederland de grootst mogelijke hulp werd ondervonden van den Vertegenwoordiger der stoomvaart mij Nederland, den HEG. Heer Delprat, die voor een zeer verzorgde oplegging aan boord bijzondere maatregelen trof en geen kosten van overzending in rekening bracht. Namens het Comité». De Secretaris, E. A. EBBINK. 344

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 58