Samenstelling der R. col- 1 Regt- Inf. k 3. batns 1 Mitr. Comp. 6 stukken). 1 peloton Cav. 1 bergbatterij. Keuken-en filterwagens bij den G. T.de rest v/d B. T. marcheert bij de L. colonne. VRAAG 3- (3/4 uur). Wat is in onze voorschriften bepaald omtrent het tactisch gebruik van zware mitrailleurs en van geweermitrailleurs? Geef dienaangaande ook Uw persoonlijke meening. VRAAG 4. (1 uur). Hoe geschiedt volgens onze voorschriften het ter- reinwinnen door aanvallende infanterie van af het oogenblik, waarop kans op artillerie vuur bestaat? Geef dienaangaande ook Uw persoonlijke meening. VRAAG 5. (1 uur). Welke beginselen zijn ten aanzien van de samenwer king tusschen aanvallende Infanterie en de haar steunende Artillerie in den bewegingsoorlog, in onze voorschriften neergelegd? Geef Uwe persoonlijke meening dienaangaande c. q. in verband met hetgeen ge te dien opzichte in de literatuur hebt aangetroffen. VERSTERKINGSKUNST. VRAAG 1. (2 uur). (Hierbij behoort een schetskaart 1:2500). a. Hoe zoudt ge met 1 baton. Inf. (4 Compn) en 1 sectie (2 st.) zw. mitrailleurs de heuvel 280 en het bedekte terrein onmiddellijk ten Noorden daarvan, ter verdediging inrichten tegen een aanval uit het Oosten Een en ander op de schetskaart liniair aan te geven en schriftelijk toe te lichten. b. Teeken een doorsnede over één der belangrijkste infanteriedekkingen van de door U ontworpen versterkingen. c. Teeken den plattegrond van een dekking der mitrailleurs. N. B. Organisatie en uitrusting te nemen overeenkomstig de thans bestaande en rekening te houden met onze nog geldende voorschriften. VRAAG 2. (1 uur). Geef aan op welke wijze de stormvrijheid van forten in hoog terrein wordt verkregen. Nederlandsche taal. Maak een opstel over één der volgende onderwerpen, (tijd l'A uur). 1. De opleiding tot officier. 2. Militaire vakvereenigingen (bonden). 3. Het leger en de gewapende politie. Maak een opstel in het Fransch, Duitsch of Engelsch over één der volgende onderwerpen, waarbij de tusschen haakjes gestelde punten te behandelen, (tijd l'/4 uur). 1. De verhouding tusschen Engeland en Frankrijk (gemeenschappelijke belangen tijdens den oorlog wederopleving der afzonderlijke belangen na den oorlog verschil van standpunt betreffende de uitvoering van het vredesverdrag houding tegenover Duitschland diplomatieke overwinning van Frankrijk in Klein Azië kans op ernstige verwikkelingen? stille strijd om de hegemonie invloed van de Fransche luchtmacht). 2. Java als touristenland (een verhoogde belangstelling voor Java merkbaar verschillende oorzaken voor dit verschijnselpropaganda middelen vooraanstaande personen, die Java den laatsten tijd bezochten touristenschepen hotels en verkeerswezen voornaamste aantrek- kingspunten voordeelen voor de bevolking). 346 Fransche, Duitsche of Engelsche taal.

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 60