dachte plaatsen beschieten („G. H." p. 180, laatste alinea m J1/' '23 blz. 207). Verder wijst het D. voorschrift in dit verband op de bijzonder zware taak der „Nahkampfart. tijdens het gevecht der inf. in de dieptezöne. Bij de verd. geeft zij storend vuur af tegen terreindeelen, waar vijand vermoed kan worden en vernielend vuur tegen terreinverbeteringen Zij ver hindert de ontwikkeling der voorste échelons en pakt levende doelen met snelle vuurovervallen. Tezamen met de zw.inf. wapens tracht zij door vernietigingsvuur den aanval op zijn laatst voor het bereiken van de hoofdweerstandslijn ineen te doen zakken en ondersteunt zij tegenstooten en -aanvallen. De Reg.comdt., evenals gebeurlijk de Bat.- en Comp.comdt.,krijgt, zoodra art. voor de kleine afstanden onder zijn bevelen wordt ge steld, de taak, de wapenwerking van inf. fm art. tot ^enJ)a™°nishc geheel samen te vatten, (p. 131). Op zijn laatst van he oogenblik, dat de inf. zich begint te ontwikkelen moet de art. sprongs- en échelonsgewijs voorwaarts gaan daarbij telkens in afw. of in bewakingstelling komend. Vergelijk het overeenkom stige p. 149 „G. H." en M. T '23 blz. 236 en 237). De inf.comdt moet bedenken, dat de ontwikkeling der art tijdkost en die der inf. daarnaar regelen. De art.comdt moet vroegtijdig, dikwijls vóór alle andere belanghebbenden, met de voornemens der inf. op de hoogte worden gebracht. Het gevechtsbevel aan de art. be 1 e! Gevechtsdoel, met bijzonderheden over het optreden dei inf. "n^e/Gevechtsopdracht, met ongeveer de in te nemen opstellmgs- plaats. 3e. Tijd en omvang van het optreden der art. 4e. Vuuropening. 5e. Regeling der bevelsverhoudingen. 6e. Verbindingen. 7e. Samenwerking met mijnenwerpers en Z. M. s. 8e Reserves. In bijzondere gevallen behoudt de I. C. zich het tijdstip dei vuuropening voor. Stellingverwisseling kost veel tijd, onderbreekt de uitwerking, vernietigt verkregen schietuitkomsten en vergroot de verliezen. In vele gevallen zal het voldoende zijn de waarnemingsposten te verleggen, doch ook dit vordert dikwijls uren, daar hiermede een omlegging der verb, middelen gepaard moet gaan. Is stelhngver- wisseling evenwel noodig, dan zal zelfstandig handelen van den A. C. den I. C. dikwijls van veel nut zijn. Inf. battn (d. z. dus veldvuurmonden gebruikt als inf. geschut) worden meestal sectie- of stuksgewijze onder de bevelen der voor ste bat. comdten gesteld (p. 132), die ze weder onder de bevelen der comp. comdten kunnen stellen (p. 133). Zij behooren tot de 392

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 38