zw. inf. wapens. In den aanval bestrijden zij, tezamen hiermede, op zich zelf staande weerstandskernen, mijnenwerpers, stukken geschut en vechtwagens. In de verdediging worden zij gebruikt bij den stormafweer en bij het optreden der res. (tegenstooten en -aan vallen), waarbij pers. en mat. met de grootste stoutmoedigheid in gezet moeten worden (p. 132). De I. C. beveelt: de vermoedelijke doelen, ongeveer en soms nauwkeurig de opstellingsplaatsen en regelt tijd en wijze van gebruik. De inf. battn vervullen haar taak dikwijls met directe richting, vurend uit herhaaldelijk wisselende opstellingsplaatsen. De mun. aanvoer is zeer moeilijk zoodat slechts tegen de belangrijkste doelen, waartegen met enkele schoten suc ces is te verwachten, kan worden opgetreden. Tegen vechtwagens openen zij evenals alle art. zonder bevel het vuur, waarbij niet geschroomd mag worden in open stelling op te rijden. Hare belangrijkste taak komt bij het doorboren der vijandelijke weer- standszöne, waarbij zij de inf. steeds moeten volgen om de telkens opduikende weerstandskernen te kunnen aangrijpen en te helpen bij het opvangen der tegenstooten. Bij tegenstooten uit de verd. treden zij eerst op, wanneer de toestand opgehelderd is. De verb, tusschen inf. en art. is in de eerste plaats de zaak der art. Zij wordt vergemakkelijkt door: a. Bepaalde inf. en art. deelen te doen samenwerken of onder eenhoofdige leiding te stellen. b. De Co. posten der I. C. en A. C. dicht bijelkaar te leggen, wat evenwel niet zóó ver mag gaan, dat zij door één art. projectiel buiten gevecht gesteld zouden kunnen worden. Ook mag de A. C. niet aan den I. C. blijven kleven de aanvoering van zijn afd. blijft nummer één. c. Door het detacheeren van een z. g art. verb, kommando waarvan iedere afd. V. A. er één bezit bij den I C., zoodra de A. C. zich van hem verwijdert. Een A. V. K. bestaat uit één off eenige ordonnansen en verb. pers. en mat. voor twee tel. posten. d. Door het uitzenden van waarnemers, zulks vooral in be dekt terrein, bij snel voorwaarts dringen der inf., voor het uitbuiten van flankeeringen en in de verd. voor de enge samen werking van bepaalde compieën en battn. e. Door het inzetten der verb, middelen, zoodra een langdurige scheiding van I. en A. staven te voorzien valt. 2). f. Door den inzet van inf. vliegtuigen 3). Een leemte is m.ï., dat het voorschrift niets bevat over de taak der lagere inf. aanvoerders hierbij. Een behandeling van dit Ook het D. verbindingsvoorschrift stelt zich op dit standpunt, in tegenstelling met het Fr., z e „I. M. T." '24 blz. 161. 2). De Staf van een D-reg. V.A. bezit een verb, sectie onder een kapt., die van een afd. V.A. een verb, sectie onder een luit. (Zie verder „Der Nach- vichtendienst im Reichsheev" p. 48-53 en Bijlage 2c) 393 3). Zie „I.M.T." 1923 blz. 803.

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 39