onderrichten de comdten der voorste inf. eenheden door het werpe n van berichten op plaatsen, welke de reg en bat. staven daartoe, buiten het gezicht van den vijand, met witte doeken en planken aangeven (p. 147). Fotografische opnamen leveren, in een groot aantal afdrukken over de ondercomdten verdeeld, een uit stekend voorbereidingsmiddel tot den aanval (p. 148, vergelijk „G. H." p. 44, laatste alinea). b. Inf. vliegtuigen (p. 149), welke dienen voor het in stand houden der verb, tusschen de aanvoerders en de voorste inf. échelons, indien de verb, middelen op aarde daartoe niet meer in staat 'zijn. Onze „G. H." draagt deze taak, onder gunstige omstandigheden, aan de verk. vliegtuigen op (p. 44, laatste ali nea). Zie hierover uitvoeriger M. 77' '23 blz. 4. c. Art. vliegtuigen (p. 149), welke het vuur der art. leiden. d. Gevechtsvliegtuigen (p. 150), welke op beslissende oogen- blikken en brandpunten van den strijd in eskaders optreden om met mitr. vuur en bommen hunne inf. te steunen. Tegen doelen welke tegen inzicht vanboven goed gedekt zijn is hunne materieele uitwerking gering. De uitwerking van vliegtuigen als strijdwapen moet daarom door de inf. niet worden overschat een goede troep moet zich door het opdagen van sterke vijan delijke luchtstrijdkrachten niet laten schokken (p. 155). Onze G.H(p 44, 3e al.) draagt hunne taak mede aan de verk. vliegtuigen op. e. Bombardeervliegtuigen (p. 151) werken voornamelijk des nachts; overdag moeten zij hoog vliegen, in gesloten eskaders. Zij richten hunne aanvallen op dorpen, stations, industriecentra, marschcolonnes, bergpassen, enz. Ook deze taak draagt onze „G. H." (p. 44, 2e al.) aan de verk. vliegtuigen op. f. Vliegtuigjagers (p. 152) treden steeds in groote eenheden op, zoodat de hiervoor beschikbare toestellen op de belangrijkste punten samengetrokken moeten worden (Zie „G.H. p. 46). De b-strijding van vijandelijke vliegtuigen op groote hoogte geschiedt door afweergeschut, die der laagvliegenden door de aut. wapens der inf., bij uitzondering door gezamelijk gew. vuur. Alle aanvoerders, van den comp. comdt af, moeten hiertoe mede werken; 1 /3 tot V6 der aut. wapens is daartoe benoodigd (p 121). Als resultaat moet niet zoozeer verwacht worden, dat de vlieg tuigen naar beneden worden geschoten, dan wel het moreel schokken en het verwonden hunner bemanningen, waardoor de vliegtuigen zullen omkeeren of grooter hoogten opzoeken. Tijdens het "gevecht gaat de afweer van vliegtuigen boven de dekking daartegen (p. 153). Een tweetal punten wijdt het D. voorschr. aan de dekking tegen vliegtuigeneen goed inzicht hierin kan evenwel, beter dan door eenige beschrijving, worden verkregen door het op merkzaam beschouwen van fotografische opnamen uit vliegtuigen, zooals die in groot aantal zijn toegevoegd aan het lie Deel van 395

Indisch Militair Tijdschrift | 1924 | | pagina 41